در استان مرکزی بیش از 5 هزار طرح اشتغالزا به بانک‌های عامل معرفی شد

رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی از معرفی 5 هزار و 492 طرح اشتغال‌زا در قالب بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده به بانک‌های عامل این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدرضا امامی شب گذشته در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مرکزی افزود: این طرح‌ها که در صورت اجرا 19 هزار و 54 فرصت شغلی در استان ایجاد می‌کنند به 270 میلیارد تومان سرمایه پیش‌بینی شده،نیاز دارد.
وی گفت: از مجموع 5 هزار و 492 طرح معرفی شده به بانک‌های عامل استان، یک هزار و 534 طرح توسط بانک‌ها رسیدگی، یک هزار و 432 طرح به تأیید بانک‌ها رسیده و 439 طرح منجر به انعقاد قرارداد بین بانک و متقاضیان به ارزش 783/116 میلیارد ریال شده است.
امامی خاطرنشان کرد: با پرداخت 605/87 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک‌ها به متقاضیان تاکنون 376 طرح اشتغال‌زای زودبازده در استان مرکزی به بهره‌برداری رسیده که با بهره‌برداری از آنها 667 فرصت شغلی ایجاد شده است.
وی در ادامه از ارتقای رتبه استان مرکزی در زمینه معرفی طرح‌های اشتغال‌زا به بانک‌ها در کشور خبر داد و گفت: استان مرکزی موفق شد با معرفی 5 هزار و 493 طرح اشتغال‌زا در قالب بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده به بانک‌های عامل رتبه خود را از 25 به رتبه چهارم ارتقا دهد.
رئیس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی هم اکنون رتبه بیستم کشور از نظر تسهیلات پرداختی به متقاضیان از سوی بانک‌ها و رتبه بیست و سوم از لحاظ قراردادهای منعقد شده با بانک‌ها را دارد.
عبدالله سهرابی استاندار مرکزی نیز در این جلسه با تأکید بر ضرورت ارائه دلایل رد طرح‌های معرفی شده از سوی بانک‌های عامل گفت: توقع ما از سیستم بانکی بسیار بالا است و بانک‌ها باید در شرایطی که گوی سبقت برای تحقق خواسته‌های دولت در استان‌ها گرفته شده، مجموعه استان را یاری رسانند.
وی با بیان اینکه معرفی طرح‌ها باید با مطالعه و کار کارشناسی صورت گیرد، افزود: برای رفع مشکلات موجود در طرح‌ بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زودبازده باید نسبت به تشکیل کمیسیون‌های کارشناسی اقدام شود.
سهرابی خاطرنشان کرد: علاوه بر این باید سریعاً جلسه‌ای برای ارائه تعریف واقعی از بنگاه‌های اقتصادی کوچک و زود بازده و فراهم کردن زمینه ارائه تسهیلات روان‌تر به متقاضیان تشکیل شود.
در این جلسه مسئولان بانک‌های عامل از استاندار مرکزی خواستند تا به این سیستم اجازه ارزیابی طرح‌های معرفی شده و ارائه تسهیلات به طرح‌های دارای توجیه اقتصادی دهند تا در آینده این سیستم با مشکل بازگشت سرمایه روبرو نشود.
۱۰ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۳۳
کد خبر : ۲۰,۲۶۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید