راه‌اندازی رشته جدید آموزش راهسازی در آینده نزدیک

مدیر کل آموزش و فنی حرفه‌ای خراسان رضوی گفت: برای رفع اشتغال (که بزرگترین معضل کشور و شاید دیگر کشورهای جهان است) بر امر توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای تاکید می‌کنیم.
جهانبخش در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان افزود: مراحل اولیه انتخابات مربیان فنی و حرفه‌ای در استان انجام شده که از خراسان رضوی حدود 24 نفر از مربیان در مقاطع مختلف براساس دستورالعمل انتخاب شدند که 2 نفر از آنها در سمینار کشوری شرکت می‌کنند.
وی اظهار داشت: میدان یا خیابانی در کل کشور به نام مهارت نام گذاری خواهد شد و هماهنگی لازم در این زمینه انجام شده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی یادآور شد: رهاورد سفر رییس جمهور به استان برای اشتغال‌زایی تنها در قالب طرح‌های زودبازده به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان 69 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده که این وام در اختیار افرادی که دارای گواهینامه مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای و طرح اشتغال زایی باشند، قرار خواهد گرفت.
جهانبخش اضافه کرد: بخش خصوصی نیز جهت تاسیس آموزشگاه می‌تواند از این وام‌ها استفاده کند و آموزشگاه‌هایی که در رشته‌های فنی مانند برق الکترونیک، عمران و تراشکاری فعالیت دارند برای پرداخت این وام در اولویت هستند.
وی خاطرنشان ساخت: مراکز تخصصی 2800 ساعته طرح ایران و آلمان در مرکز شماره یک مشهد حداقل یکی از 5 مرکز نمونه کشور است که در 8 رشته تخصصی شامل ماشین ابزار گرایش فلز کار تخصصی، ماشین ابزار گرایش تراشکار تخصصی، تاسیسات مکانیکی ساختمان، صنایع اتومبیل، برق صنعتی، الکترونیک صنعتی، مکانیک صنایع، مکانیک اتصالات و تعمیر ماشین آلات راهسازی فعال می‌باشد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی از راه اندازی رشته جدید آموزش راهسازی در آینده نزدیک خبر داد و افزود: شرط ورود به این مرکز داشتن گواهینامه دیپلم با اولویت دیپلم ریاضی، تجربی و هنرستان و داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی است.
جهانبخش اظهار داشت: به دلیل این که آموزش‌ها تضمینی است در سال 84 افراد در مقاطع مختلفی شرکت داشتند که در این آموزش‌ها حدود 10 نفر دارای مدرک دکترا، 37 نفر فوق لیسانس، 1039 نفر فوق دیپلم، 8171 نفر دیپلم، 4833 نفر دوره راهنمایی، 865 نفر پایان دوره ابتدایی، 31 نفر خواندن و نوشتن و 2 نفر هم بیسواد بوده‌اند.
وی یادآور شد: حدود 3 میلیارد و 200 میلیون تومان از سفر رییس جمهور جذب شده که این اعتبار در قالب احداث 7 مرکز هزینه خواهد شد که سهم هر مرکز حدود 300 میلیون تومان می باشد و یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیز جهت مرکز سنجش مهارت در نظر گرفته شده است.
جهانبخش افزود: مراکز شهرستان‌های کلات، چناران، رشتخوار، فیض آباد، بجستان، بشرویه از محل این اعتبار تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: در سال 83 که استان خراسان تفکیک نشده بود، اعتبارات هزینه ای سازمان 42 میلیارد ریال در اعتبارات تملک دارایی‌ها و اعتبارات هزینه‌ای 17 میلیارد ریال بود و پس از تفکیک استان در 84 این اعتبارات به ترتیب به 44 میلیارد و 39 میلیارد رسید و کل این اعتبارات در سال 85 به 4 میلیارد و 400 میلیون تومان افزایش یافته است.
۹ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۵:۳۳
کد خبر : ۲۰,۲۶۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید