رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور: دولت خود را برای برخورد منطقی با چالش بیکاری آماده کرده است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت:دولت خود را برای برخود منطقی با سه چالش تورم،بیکاری و فساد اداری آماده کرده است.
دکتر علی کردان در مراسم‌ بزرگداشت روز ملی مهارت گفت:پژوهش های انجام شده 10 سال اخیر کشور نشان دهنده 3 چالش جدی بیکاری، گرانی و تورم و فساد اداری در عرصه اقتصاد کشور بود و دولت نهم بدون هیچ گونه رفتار سیاسی خود را برای برخورد با این 3 چالش آماده کرده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با تاکید بر قدمت10 ساله گرانی و تورمی در جامعه گفت:در حل تورم و گرانی و فساد اداری، دولت و وزرای اقتصادی دولت مسئولیت اختصاصی ندارند ولی در امر اشتغال دولت و وزارت کار مسئولیت اختصاصی دارد و سیاستهای وزارتخانه این مسئولیتها را مضاعف کرده است.
دکتر کردان با اشاره به گام های مهم دولت و وزارت کار در حل مشکل بیکاری گفت:در گام اول وزارت کار فضای کشور را فضای اشتغال کرده است، در گام دوم ابزار حقوقی را برای ایجاد فضای اشتغال مهیا کرده است و در گام سوم سیاستهای پولی و مالی را در جهت اشتغالزایی هماهنگ کرده است و در گام 4 سیاستهای اجرایی را نیز در این مسیر هماهنگ کرده است.
وی با تاکید بر اینکه وزارت کار به دنبال ایجاد اشتغال پایدار است ،گفت:حلقه مفقوده، سازمان فنی و حرفه‌ای باید تکمیل شود و اگر قرار است ما در بهره‌وری کشور سهیم باشیم باید در صنعت کشور مشارکت داشته باشیم و برای چنین کاری برنامه‌ریزی‌هایی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای انجام شده است.
دکتر کردان گفت:از میان شهرکهای صنعتی ،آنهایی را که کارخانجات آنها در مقیاس کف 30 نفر نیرو داشت و شامل 72 شهرک می شد ،شناسایی کردیم و به دنبال آن هستیم که در راستای اجرای طرحی در این شهرکها مرکز آموزشی ایجاد کنیم و در آن شهرکها سیاست‌گذاری آموزش را اجرا کنیم ، این پروژه 72 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. اگر این بودجه مصوب شود، ما 12 فرودین 86 این 72 شهرک را تحویل و ضریب بهره‌وری را افزایش دهیم.
وی افزود:اگر اعتبار پروژه‌های تصویب شده در سفر های استانی رئیس جمهور را در اختیارمان قرار دهند، کل پروژه‌ها را تا پایان سال جاری تحویل می‌دهیم.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اعتبار 150 میلیون دلاری فاینانس خارجی گفت:اگر این اعتبار به فاینانس داخلی تبدیل شده و از صندوق ذخیره‌ ارزی در اختیار ما قرار بگیرد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تعهد می کند تا پایان سال 1387، 50 هزار صندلی مهارت را تحویل دهد .
وی با اشاره به برگزاری حدود 700 نمایشگاه در کل کشور گفت: برای بزرگداشت روز ملی مهارت آموزش های 1 تا 8 ساعته انواع مهارت ها در سراسر کشور و پیگیری نامگذاری 200 بوستان به نام مهارت انجام شد و 3 میلیون نفر در جریان آموزش های این روز قرار گرفتند.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۲۶
کد خبر : ۲۰,۲۷۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید