در کارگروه اشتغال استان البرز مطرح شد: جهش شاخص‌های اقتصادی البرز در سال ۹۸

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز در اولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز در سال جاری گفت: همه شاخص‌ها و آمارهای حوزه اقتصادی سال ۱۳۹۸ در استان هماهنگی مناسبی دارند که نشان از جهش اقتصادی البرز در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۷ است.
جهش شاخص‌های اقتصادی البرز

روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز، حسین فلاح نژاد در اولین جلسه کارگروه اشتغال استان البرز گزارشی از وضعیت بازار کار استان در سال 1398 را ارائه داده و با مقایسه شاخص‌های اقتصادی البرز در سال‌های ۹۷ و ۹۸اظهار کرد: نرخ بیکاری استان از ۱۴.۹ درصد در سال ۹۷ به ۱۲.۸ درصد در سال ۹۸ کاهش یافت و در این مدت میزان مشارکت اقتصادی نیز از ۴۲.۴ درصد به ۴۴.۴ رسید.

وی با بیان اینکه نسبت اشتغال البرز نیز از ۳۶.۱ در سال ۹۷ به ۳۸.۷ در سال ۹۸ افزایش یافت، خاطرنشان کرد: استان البرز از نظر شاخص‌ های نرخ بیکاری، میزان مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال در سال ۹۸ به ترتیب  رتبه‌های نهم، هفدهم و هجدهم در بیم استان‌ های کشور قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز با بیان این که سهم اشتغال بخش‌های خدمات، صنعت و کشاورزی البرز در سال ۹۸ به ترتیب ۵۵.۳، ۴۰.۹ و ۳.۸ درصد بود، گفت: پاییز ۱۳۹۸ برای نخستین‌بار در استان البرز تعداد بیمه شدگان اجباری تامین اجتماعی از مرز ۳۰۰ هزار نفر گذشت که نشان از رشد قابل توجه در  حوزه اشتغال است.

وی با تشریح وضعیت اشتغال و تعدادمقرری بگیران بیمه بیکاری استان در سال 1398 خاطرنشان کرد: شمار بیمه‌شدگان اجباری در استان در سال 98 با افزایش متوسط ماهیانه یک هزارو ۲۸۳ نفر همراه بود که شاهد کاهش ماهیانه ۱۶۰ نفر از تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری نیز بوده ایم.

فلاح‌نژاد خاطرنشان کرد: مجموع اعتبارات ابلاغی سال ۹۸ در حوزه مشاغل خانگی استان ۶۰ میلیارد ریال بود که پس از بررسی دستگاه ها مرتبط توسط بانک های عامل به حدود 83 درصد طرح های ارسال شده  پرداخت شد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز در خصوص پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال روستایی و فراگیر استان و نیز میزان اشتغال ثبت شده در سامانه رصد اشتغال استان عنوان کرد: سهمیه اعتبارات استان البرز در اشتغال روستایی 221.9و اشتغال فراگیر 823.3 میلیارد تومان بوده است که به طرح های واجد شرایط پس از بررسی در کمیته فنی استان از سوی بانک های عامل تسهیلات مورد نظر پرداخت شد.

وی همچنین با اعلام میزان اشتغال ثبت شده در سامانه رصد اشتغال استان در سال گذشته از سوی دستگاه های اجرایی استان گفت : در سال گذشته در سامانه رصد 41 هزار و445 مورد اشتغال جدید از سوی دستگاه های اجرایی استان البرز ثبت شد .

فلاح نژاد در بخش دیگری در خصوص میزان ثبت نام کارجویان در کاریابی های استان البرز گفت: سال 1398 تعداد 32 هزار و 340 نفر در کاریابی ها ثبت نام کرده اند که 4 هزار و 445 نفر به کار گمارده شدند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۰۲,۸۲۲
کلیدواژه ها: کارگروه اشتغال استان,مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی البرز,جهش اقتصادی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید