بازنگری قانون کار، فرصتهای شغلی را افزایش می‌دهد

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان گفت: بازنگری قانون کار انگیزه کارفرمایان را برای ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر می‌کند.
محمدرضا ربیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در شرایط فعلی که بحث حقوق بنیادین کار، کار شایسته و کار از راه دور مطرح است قانون کار باید بازنگری شود تا با شرایط جدید تطبیق پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: بازنگری قانون کار فرصتی برای هم‌اندیشی دولت، کارگران و کارفرمایان برای ایجاد شرایط خوب و بستر مناسب در جهت تنظیم روابط کار و تولید است.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان اظهارداشت: بخشی از این قانون در سالهای گذشته مورد بازنگری قرار گرفت اما موادی که 17سال از تصویب آنها می‌گذرد بنا به مقتضیات و متناسب با شرایط باید مورد بازنگری قرار گیرد.
ربیعی تاکید کرد: روابط بین کارگر و کارفرما همواره متاثر از شرایط حاکم بر پیشرفت فناوری و فضای اقتصادی کشور است.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان مهمترین مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایی استان را رشد بی‌رویه قراردادهای موقت، فقدان امنیت شغلی کارگران، معافیت کارگاه های زیر 10 نفر از شمول قانون کار، بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی، محدودیتهای ناشی از قوانین و مقررات قانون کار، بالا بودن سهم حق بیمه کارفرمایان، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگاه های بیش از 50 نفر و افزایش سطح دستمزد کارگران برشمرد.
ربیعی گفت: 94 هزار و 202 کارگر در 41 هزار و 271 کارگاه مشمول قانون کار در استان به فعالیت اشتغال دارند.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۰۵
کد خبر : ۲۰,۲۸۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید