رشد 206 درصدی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی

مدیر ‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری، 10 هزار و‌ 631 نفر از برنامه‌های آموزشی مراکز فنی و حرفه‌ای این استان استفاده کرده‌اند که این میزان، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 206 درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، ولی‌الله فلاحی در جمع کارکنان آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی افزود: در سال گذشته، 120 حرفه در مراکز فنی و حرفه‌ای این استان آموزش داده شده و این میزان در سال جاری به 150 حرفه افزایش یافته است.
وی ارتقای آموزش و واگذاری 70 درصد آموزش‌ها به بخش خصوصی را از اولویت‌های کاری اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی برشمرد و اظهار داشت: ظرف یک سال آینده، کارگاه آموزشی در شهر اسدیه، فاز دوم مرکز فنی و حرفه‌ای نهبندان و مرکز فنی و حرفه‌ای سرایان احداث می‌شود.
فلاحی در مورد طرح هجرت روستاییان اضافه کرد: بر‌اساس این طرح، روستاییان می‌توانند ضمن عرضه تولیدات خود به بازار از طریق آموزش‌های مستمر و کیفی توانمندی‌های خود را افزایش دهند.
وی ادامه داد: تاکنون حدود 5 هزار نفر برای شرکت در این طرح نام‌نویسی کرده‌اند که در 16رشته آموزش داده می‌شوند.
فلاحی از قانونمند شدن شهریه‌ها در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: به منظور کنترل شهریه‌های دریافتی مراکز فنی و حرفه‌ای بزودی بازرسانی شناسایی می‌شوند.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در پایان گفت: در راستای اشتغال زنان، 2 طرح آموزشی شامل بررسی و امکان‌سنجی دوره آموزش فنی و حرفه‌ای متناسب با بازار کار خراسان جنوبی و ارزیابی نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان در حال بررسی و تحقیق است.
‌در طول هفته گذشته و به مناسبت هفته مهارت کارکنان فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی، مدیر‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی با استاندار و نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۰۳
کد خبر : ۲۰,۲۸۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید