با همکاری بانک جهانی مراکز فنی و حرفه‌ای در سیستان ‌و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: باهمکاری بانک جهانی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در مناطق حاشیه‌ای شهرهای استان راه‌اندازی می شود.
غلامرضا حیدری در گفت و گو با ایرنا افزود: برای احداث این مراکز در مناطق حاشیه‌ای، قرارداد 15 میلیارد ریالی با بانک جهانی منعقد شده است. مراکز مذکور دو منظوره و برای آموزش دختران و پسران در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال 1386بر اساس طرح‌های سازمان آموزش و فنی و حرفه‌ای کشور، دهکده مهارت در استان‌ها راه‌اندازی خواهد شد.
حیدری افزود: براساس این طرح تمام دانشجویان فارغ‌التحصیل باید پس از اتمام تحصیل در این دهکده آموزش‌های مهارتی را فرا گیرند. این دهکده‌ها با هدف آموزش نیروی تحصیل کرده ماهر احداث می‌شود.
وی تخصیص 320 میلیارد ریال تسهیلات برای کارآموزان دارای گواهینامه مهارت را از دیگر برنامه‌های این اداره ‌کل در سال جاری ذکر کرد.
حیدری گفت: به منظور تقویت توان مالی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان 13میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان تخصیص یافته است. سقف تسهیلات مذکور به هر متقاضی را 500 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: این تسهیلات برای خرید، تعمیر فضا و تهیه تجهیزات به این آموزشگاه‌ها پرداخت می‌شود.
وی اظهار داشت: با توجه به انتقال گاز از عسلویه به سیستان و بلوچستان تا سه ‌سال آینده و نیاز به نیروی متخصص و ماهر، این اداره کل دو رشته جوشکاری و لوله‌کشی و تاسیسات را راه‌اندازی کرده است.
حیدری گفت: کارآموزان پس ازگذراندن یک دوره چهارماهه و دریافت گواهینامه مهارت می‌توانند جذب بازار کار شوند. پیش بینی شده امسال 35 هزار نفر کارآموز آموزش‌های فنی و حرفه ای را در استان فرا گیرند.
اکنون 22 مرکز آموزش و فنی و حرفه‌ای در سیستان و بلوچستان به کارآموزان آموزش ارایه می‌دهد.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۰۰
کد خبر : ۲۰,۲۸۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید