در سال جاری 131 هزار نفر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان دوره دیده‌اند 0

مدیر‌کل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان گفت: در سال جاری 131 هزار نفر در مراکز دولتی و خصوصی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان آموزش دیده‌اند.
بهمن مهربان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رشت افزود: این تعداد افراد دوره دیده، نسبت به سال گذشته در بخش دولتی 84 درصد و در بخش خصوصی 110 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اهداف این سازمان در بخش آموزش تصریح کرد: امسال با هدف ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای به روستاییان، طرح هجرت با 10 گروه برای 18 حرفه آموزشی و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان در روستاهای شهرهای گیلان به اجرا گذاشته شده است و در حال حاضر دوره‌های آموزشی ‌این طرح در مناطق خوشابر رضوانشهر، کفشکن محله لنگرود، لشت نشاء رشت و رستم‌آباد ‌رودبار شروع شده است و بقیه دوره‌های آموزشی نیز به زودی در سایر نقاط استان شروع می‌شود.
مهربان به تعداد مراکز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در گیلان اشاره کرد و اظهار داشت: گیلان با داشتن 653 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای، 115 هزار نفر را زیر پوشش دوره‌های آموزشی دارد.
وی اضافه کرد: همچنین 570 آموزشگاه فعال در گیلان وجود دارد که 520 آموزشگاه برای خواهران، 88 آموزشگاه برای برادران و 45 آموزشگاه نیز دو منظوره است.
مهربان در پایان با اشاره به افتتاح یک مرکز آموزشی دولتی در املش، از ایجاد یک مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دیگر در ماسال، در هفته دولت خبر داد.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۵۶
کد خبر : ۲۰,۲۸۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید