طرح مهارت‌آموزی "هجرت" در روستاها آغاز شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای افزایش کمی و کیفی تولیدات، ارتقای توانایی‌های حرفه‌ای و جلوگیری از مهاجرت روستاییان، طرح مهارت‌آموزی "هجرت" امسال در روستاهای این استان به اجرا درآمده است.
حسین خمسه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: 400 نفر از ساکنان 22 روستای این استان درقالب طرح هجرت زیرپوشش آموزشهای فنی و حرفه‌ای قرار می گیرند.
وی اضافه ‌کرد: با اجرای این طرح و ارایه آموزشهای فنی وحرفه‌ای در روستاها از روند ایجاد شغلهای کاذب و مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: به علت نبود مهارتهای شغلی در روستاها، بازده و کیفیت محصولات کشاورزی پایین است که با اجرای طرح هجرت، مهارتهای شغلی این افراد افزایش می‌یابد.
خمسه افزود: با توجه به نبود مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در روستاها با اجرای طرح هجرت دوره‌های آموزشی فنی ‌وحرفه‌ای در قالب کاروانهای هجرت به سمت روستاها انتقال داده می‌شود.
وی گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام ‌شده، دوره‌های ‌آموزشی در بخشهای تولیدات، تجهیزات کشاورزی و خدمات به روستاییان ارایه می‌شود.
خمسه اظهارداشت: خودکفا شدن روستاییان ازخدمات مختلف، ارتقای سطح معیشتی و رفاهی، ایجاد عدالت در ارتباط با مهارت بین روستاییان و مناطق شهری و استفاده از مزایا و تسهیلاتی که دولت جهت اشتغال روستاییان پیش بینی کرده است، علل اجرای طرح هجرت در روستاها می‌باشد.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۵۴
کد خبر : ۲۰,۲۸۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید