نمایشگاه " مهارت آموزی " فنی و حرفه‌ای در شهرکرد گشایش یافت

هم زمان با ششم مرداد ما ه" روز ملی مهارت " نمایشگاه، " مهارت آموزی " و توانمندی‌های مهارت آموزان چهارمحال وبختیاری روز جمعه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد گشایش یافت.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال و بختیاری گفت: در این نمایشگاه 40 غرفه ‌درزمینه معرفی رشته‌ها و توانمندیهای مهارت‌آموزان فنی وحرفه‌ای شهرستان شهرکرد به نمایش درآمده است.
نورالله سعیدی در گفت وگو با ایرنا افزود:این نمایشگاه با هدف معرفی رشته‌های فنی و حرفه‌ای به‌علاقه‌مندان وایجاد زمینه حضور علاقه مندان در مرکز فنی و حرفه‌ای به مدت یک هفته دایر شده است.
به گفته وی هم‌اکنون 218 رشته فنی و حرفه‌ای درمراکز فنی و حرفه‌ای دولتی و خصوصی چهارمحال و بختیاری آموزش داده می‌شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال و بختیاری یادآور شد:رشته‌های فنی و حرفه‌ای و جوشکاری‌های مراکز دولتی و خصوصی این ‌استان ورشته‌های خدماتی دربخش بانوان متناسب با نیاز چهارمحال و بختیاری به مهارت آموزان آموزش داده می‌شود.
سعیدی یادآور شد:هم‌اکنون 220 مرکز دولتی و خصوصی آموزش فنی و حرفه‌ای در چهارمحال و بختیاری فعال هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تعداد پذیرش مهارت آموزان مراکز دولتی امسال نسبت به سال گذشته در این استان 7/3 برابر رشد داشته است.
سعیدی یادآور شد: در فصل جاری نیز 5 هزار مهارت آموز درمراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان مشغول آموزش مهارتهای لازم می‌باشند.
به‌ گفته وی با اجرای طرحهای هجرت در روستاها و ایجاد مراکز سیار امسال مجموع کارآموزانی که آموزشی‌های فنی و حرفه‌ای را در این استان فرامی‌گیرند به 42 هزار نفر می‌رسد که از این تعداد 14 هزار و 700 نفر در مراکز دولتی و 27 هزار و 200 نفر در مراکز خصوصی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را می‌آموزند.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۲۳
کد خبر : ۲۰,۲۹۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید