پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در گلستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: سال گذشته در استان بیش از ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به ۲ هزار و ۵۲۸ نفر پرداخت شد.
مشاغل خانگی گلستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت و خانواده استان اظهار کرد:در حوزه حمایت از مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و نهادهای زیر مجموعه آن شامل فنی و حرفه ای، بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید فعالیت های خوبی داشتند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان ادامه داد: در سال گذشته بیش از 25 میلیارد تومان به دو هزار و 528 نفر در استان گلستان تسهیلات پرداخت شد که 83  درصد این افراد را بانوان تشکیل می دهند.

مازندرانی بیان کرد: تاکید ما در اعطای تسهیلات مشاغل خانگی به بانوان سرپرست خانوار  و روستاییان است.

وی افزود: سال گذشته ۵ هزار و ۸۴۶ طرح تسهیلات اشتغال روستایی دریافت کردند که از این تعداد ۴۶ درصد بانوان بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۶۲۵ نفر مشغول به کار شدند که ۸۴ درصد آن‌ها بانوان بودند.

مازندرانی خاطرنشان کرد: با کمک جهاد دانشگاهی و وزارت کار، سامانه‌ای برای فروش محصولات مشاغل خانگی راه‌اندازی شد تا بانوانی که مشکل فروش دارند، محصولات خود را در این سامانه بارگذاری کنند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۰۲,۹۶۰
کلیدواژه ها: تسهیلات,مشاغل,خانگی,گلستان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید