نرخ بیکاری در استان سمنان ‪ ۱۱/۲‬درصد اعلام شد

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان اعلام کرد: نرخ بیکاری در این استان بر اساس آخرین آمارها 2/11درصد برآورد شده است.
علی ایمانی به خبرنگار ایرنا گفت:20 هزار و 739 نفر از 184هزار و 737 نفر جمعیت فعال استان سمنان بیکار هستند.
وی گفت: شهرستان شاهرود با 9 هزار و 759 نفر بیکار بیشترین نرخ بیکاری را که معادل 4/12درصد است به خود اختصاص داده است.
ایمانی کمترین نرخ بیکاری را مربوط به شهرستان سمنان با 2/9 درصد دانست و افزود: در این شهرستان 4 هزار و 911 نفر بیکار وجود دارد.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان نرخ بیکاری را در دامغان و گرمسار 6/11درصد عنوان کرد و گفت: این نرخ در استان سمنان در فصل بهار به 8/15درصد و در فصل زمستان به 6/9 درصد نیز می‌رسد.
وی قراردادهای موقت را مهمترین مشکل جامعه کارگری استان سمنان دانست و تصریح کرد: تمدید نشدن قراردادهای موقت و اخراج کارگران در سمنان بیشتر از استانهای بزرگ و صنعتی کشور است.
ایمانی متذکر شد: بسیاری از واحدهای تولیدی استان سمنان نوپا هستند و این واحدها آسانترین راه خروج از بحران مالی را تعدیل نیرو می‌دانند.
وی بحرانهای کارگری نظیر تحصن، اعتصاب و تجمع را در استان سمنان محدود دانست و گفت: امسال 8 واحد مشکل‌دار دراین ‌استان برای جبران کمبود نقدینگی به ستاد بحران کشور معرفی شدند.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان کیفی نبودن محصولات تولیدی ، گران بودن قیمت تمام شده، منطقی نبودن تعرفه بیمه‌ای، بازاریابی نامناسب و بالابودن سود تسهیلات بانکی را از مشکلات اصلی صنعت و معدن استان سمنان ذکر کرد.
وی افزود: قوانین جلوگیری از جرایم کارگری و کارفرمایی، گمرکی و تجمیع عوارض باید اصلاح شود.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۰:۰۳
کد خبر : ۲۰,۲۹۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید