در هفتمین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی انجام شد:

تقدیر نماینده کارگران از کارفرمایان برای تامین اقلام بهداشتی

نماینده کارگران از اقدامات کارفرمایان و پیگیری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تامین اقلام بهداشتی، غربالگری و فاصله گذاری اجتماعی در واحدهای تولیدی و صنعتی تقدیر و تشکر کرد.
پیگیری|,وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی|,تقدیرکارگران,کارفرمایان,اقلام بهداشتی,
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،«حاتم شاکرمی» معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، در هفتمین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی با اشاره به شکل گیری این کمیته در قالب سه جانبه گرایی اظهار کرد: هدف از تشکیل این کمیته استفاده از تمام ظرفیت های بهداشتی سازمان تامین اجتماعی، شرکای اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای هر چه بهتر پروتکل های بهداشتی در واحدهای تولیدی و صنعتی است که خوشبختانه تا به حال در تامین سلامت کارگران و کاهش آسیب های ناشی از این ویروس در محیط کارگری اثرگذار بوده است.
وی اضافه کرد: همچنین اقدامات و پیگیری هایی که با پیشنهادات و مصوبات در این کمیته و کمیته های متناظر استانی صورت گرفته نیز در عملیاتی کردن مصوبات این کمیته اثرگذار بوده است.
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  با اشاره به همکاری شرکای اجتماعی در رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه داد: در بعضی از واحدهای تولیدی و صنعتی شاهد بودیم که این واحدها به صورت خودجوش کارهای بزرگ و اقداماتی موثر را در زمینه اندازه گیری اکسیژن خون، تب سنجی روزانه و جذب پزشکان متخصص عفونی برای غربالگری و تست از کارگران در واحدها داشتند؛ همچنین برخی از این واحدها خطوط تولید خود را به تولید مواد ضدعفونی کننده اختصاص داده اند.
شاکرمی تاکید کرد: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود و فعال کردن هر چه بیشتر خانه های بهداشت کارگری و کمیته های حفاظت فردی در کارخانه ها و کمیته های متناظر استانی به عنوان عوامل اجرایی آموزش و ترویج فرهنگ پیشگیری در محیط های کارگری، به خوبی از این شرایط گذر کنیم .
در این جلسه همچنین «ابراهیم صادقی فر» معاون فرهنگی و اجتماعی با تقدیر از تلاش های بازرسان کار که 45 هزار بازرسی از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در کشور داشته اند، اظهار کرد: این بازرسی ها برای نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی بوده که امیدواریم با تداوم این بازرسی ها با اولویت نظارت بر تامین اقلام بهداشتی و آموزشی و رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد قطع زنجیره این بیماری باشیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: ضمن بازرسی از نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور، در صورت نیاز به بازنگری مواردی از این پروتکل های بهداشتی اقدام خواهیم کرد.
در ادامه این جلسه دیگر اعضای حاضر در جلسه به ارائه گزارش هایی از عملکرد خود پرداختند که از جمله مهمترین آمارهای ارائه شده، روند کاهشی بیماران بستری شده در بیمارستان های تامین اجتماعی بود که توسط نماینده سازمان تامین اجتماعی ارائه  شد.
همچنین «مسعود بابایی» مدیرکل بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل نیز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به مقایسه آمارهای ثبت نام شدگان در سامانه بیمه بیکاری از اسفندماه سال قبل تا این لحظه خوشبختانه تعداد ثبت نام شدگان و افراد بیکار شده رو به کاهش است.
«فرزاد یوسفی» مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی نیز با اشاره به نقش موثر تشکل ها و همکاری آنها با این کمیته بیان کرد: تشکل ها در قالب پویش حمایت از کارگران در چند مرحله نسبت به توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی و ضدعفونی بین اقشار آسیب پذیر در حوزه کارگری اقدام کردند.
گفتنی است در این جلسه نماینده کارگران نیز از اقدامات کارفرمایان و پیگیری جدی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در تامین اقلام بهداشتی، غربالگری و فاصله گذاری اجتماعی در واحدهای تولیدی و صنعتی تقدیر و تشکر کرد .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هفتمین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی با حضور «حاتم شاکرمی» معاون روابط کار،«ابراهیم صادقی فر» معاون فرهنگی و اجتماعی و نمایندگان سازمان تامین اجتماعی، وزارت بهداشت و درمان، تشکل های کارگری و کارفرمایی، مدیران معاونت روابط کار و معاونت فرهنگی و اجتماعی تشکل شد.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۹:۲۷
کد خبر : ۲۰۳,۰۰۰
کلیدواژه ها: وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی, تامین اقلام بهداشتی ,غربالگری,فاصله 'ذاری اجتماعی ,واحدهای تولیدی ,صنعتی تقدیر کارگرانحاتم شاکرمی,ابراهیم صادقی فر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید