مرکز فنی و حرفه‌ای ساوجبلاغ و نظرآباد نیازمند همکاری دیگر ادارات است

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد خواستار همکاری دیگر ادارات در ارایه این آموزشها شد.
رحمت‌الله داسدار به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به محدودیت امکانات آموزشی مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای ساوجبلاغ و نظرآباد، همکاری دیگر دستگاه های دولتی در تامین امکانات آموزشی در افزایش سطح مهارت آموزی در این مناطق موثر است.
وی خاطرنشان کرد: طبق آمارها، نرخ بیکاری در شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد حدود 20 درصد است که انتظار می‌رود با گسترش حرفه‌آموزی نرخ بیکاری کاهش یابد.
داسدار اظهار داشت: در یک سال گذشته 500 هنرآموز مرد دراین دو شهرستان از آموزشهای فنی وحرفه‌ای بهره گرفتند اما به دلیل کمبود امکانات بانوان از این آموزشهای محروم هستند.
وی تصریح کرد: توسعه آموزشهای فنی و حرفه‌ای در این دو شهرستان با توجه به آمار بالای شرکتهای تولیدی، خدماتی و صنعتی نیازمند مشارکت همه جانبه مدیران دستگاه های اجرایی است.
رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد با بیان اینکه تعداد هنرستانهای موجود در این دو شهرستان اندک است، گفت: با توسعه امکانات فنی وحرفه‌ای می‌توان با کمترین هزینه و زمان بیشترین نیروی ماهر را در منطقه تربیت کرد.
وی خاطر نشان کرد: این مرکز دارای 8 کارگاه آموزشی درزمینه رایانه ، نقشه‌کشی، برق صنعتی و ماشین، الکترونیک، جوشکاری، برق ساختمان و تراشکاری است که پاسخگوی نیاز منطقه نیست .
شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد جمعا با بیش از 360هزار نفر جمعیت به ترتیب در 70 و 75 کیلومتری غرب تهران قرار دارند.
۸ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۵۱
کد خبر : ۲۰,۳۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید