وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: ساخت 87 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی در دولت فعلی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ساخت 87 هزار واحد مسکونی برای مددجویان سازمان بهزیستی در عمر دولت فعلی خبر داد.
ساخت واحد مسکونی مددجویان بهزیستی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست مشترک با رئیس بنیاد مستضعفان، با بیان اینکه از ابتدای تشکیل سازمان بهزیستی تا امروز 123 هزار واحد مسکونی در انواع گوناگون در اختیار مددجویان و مرتبطین با سازمان بهزیستی قرار گرفته است، گفت: ساخت ۸۷ هزار از این واحدها در این دولت و البته به همت خیرین و سایر دستگاه‌ها انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین اظهار کرد: مقدمات مذاکره برای ساخت 4هزار واحد مسکونی که قبلا یادداشت تفاهم آن با بنیاد مستضعفان امضا شده بود، انجام شد.

  150 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ساخت 3هزار و 500 واحد مسکونی شهری

شریعتمداری همچنین با بیان اینکه تحویل واحد‌های مسکونی بخشی از تعهد بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساخت ۱۴ هزار واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر است، اظهار کرد: در این نشست تکمیل و تحویل حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در سطوح روستایی با متوسط ۶۵ متر مربع مساحت با قبول تعهد از سوی بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب کمک بلاعوض، تسهیلات و همچنین آورده سازمان بهزیستی مورد تعهد طرفین قرار گرفت و امیدواریم این واحد‌ها تا پایان سال تکمیل و تحویل خانواده‌ها شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در سطوح شهری هم ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی با متوسط ۷۵ متر مربع مساحت که هم اکنون نیمه کاره و در مراحل مختلف ساخت و ساز است با کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شامل ۱۵۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض نقدی و ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای تکمیل و تحویل به خانواده‌ها تامین مالی شده و عملیات تکمیل آن‌ها اجرا می‌شود.

خانه دار شدن خانواده های چندمعلولی در تعهد دولت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز امیدواری برای صاحب خانه شدن خانواده های دارای دو معلول و بیشتر با ساخت 14 هزار واحد ثبت نام شده، ادامه داد: امیدواریم با غربالگری و روش‌های مناسب دیگر، از این پس کشور وارد چرخه تولید خانواده‌های دارای معلول نشود، اما اگر خانواده‌های دارای چند معلول دیگری در کشور باشند، خانه دار شدن آن‌ها در تعهد دولت و سازمان بهزیستی است.

وی با بیان اینکه در این نشست ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ۵۰ میلیارد تومان کمک را تعهد کرده است، ادامه داد: بقیه مبالغ مورد نیاز تکمیل این واحد‌ها هم در تعهد سازمان بهزیستی است که تا پایان سال تحویل خانواده‌ها می شود.

 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای 13 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا


شریعتمداری با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد اقتصادی دولت، با همکاری بانک مرکزی و از محل منابع شبکه بانکی، 50 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌هایی تخصیص خواهد یافت که در 13 رسته‌ای که مستقیم یا غیر مستقیم از شیوع کرونا آسیب دیده اند فعال هستند.
وی اضافه کرد: بر مبنای اطلاعات موجود در سازمان تامین اجتماعی، یک میلیون کارگاه دارای شماره و ثبت شده، با 3 میلیون و 200 هزار کارگر و نیروی انسانی مشمول این مصوبه می‌شوند و این واحد‌ها به شرط قبول تعهد حفظ نیروی کار خود که بر اساس فهرست بیمه ارسالی به تامین اجتماعی در ماه‌های دی و بهمن سال 1398 محاسبه می‌شود، مشمول دریافت پیامک مراجعه به سامانه کارا و ثبت نام دریافت وام خواهند شد.

16 میلیون تومان تسهیلات به ازای هر نیروی انسانی کارگاه های آسیب دیده از کرونا


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین اظهار کرد: به ازای هر نفر از نیروی انسانی کارگاه‌هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده اند مبلغ 16 میلیون تومان و به ازای هر کارگر کارگاه‌هایی که غیر مستقیم لطمه خورده اند، مبلغ 12 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد تعلق می‌گیرد؛ این واحد‌ها باید بعد از دریافت پیامک به سامانه کارا مراجعه و ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: پس از ثبت نام، واحد‌های صنعتی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، واحد‌های گردشگری از طرف وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و واحد‌های فرهنگی از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تایید نهایی قرار می‌گیرند و پس از تایید نهایی، به بانک‌های عامل مراجعه و تسهیلات خود را از هفته دوم خرداد به بعد دریافت می‌کنند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۹
کد خبر : ۲۰۳,۰۴۸
کلیدواژه ها: وزیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی,شریعتمداری,مددجویان,بهزیستی,کرونا,مستضعفان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید