بنگاه های کوچک اقتصادی باید در زمینه نیروی انسانی سرمایه‌گذاری کنند

مدیر کل آموزش فنی وحرفه‌ای استان قزوین گفت: بنگاه های کوچک و زودبازده اقتصادی برای افزایش تولید و رونق اقتصادی واحد خود باید در زمینه نیروی انسانی سرمایه‌گذاری کنند.
محمدعلی عادلی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش آموزشهای فنی و حرفه‌ای در راه‌اندازی بنگاه های کوچک و زودبازده افزود: این بنگاه ها برای رونق واحد تولیدی خود پیش از بکارگیری افراد بی‌تجربه نیروهای مورد نیاز خود را برای آموزش به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی کنند.
وی اظهار داشت: این افراد با کسب آموزش و مهارتهای فنی وحرفه‌ای علاوه بر افزایش تولید از زیان دهی این واحدها جلوگیری خواهند کرد.
این مسؤل ادامه داد: متاسفانه بیشتر مدیران بنگاه های کوچک و زودبازده اقتصادی از این امر غافل هستند و هزینه آموزش را جزء هزینه‌های جاری و بر باد رفته می‌دانند در صورتی که هزینه آموزش جزء سرمایه‌گذاری وباعث افزایش بهره‌وری و تولید در این واحدها می‌شود.
عادلی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این اداره کل با بنگاه های اقتصادی بزرگ قرارداد منعقد کرده و به نیروهای این شرکت‌ها مهارت‌های فنی و حرفه‌ای آموزش می‌دهد که ‌این نیروها درقالب دوره‌های استاندارد و تعریف شده کشوری و بین المللی شرکت می‌کنند.
وی افزود: در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزشهای استاندارد و غیر رسمی که جوانان و جویندگان کار در آموزش وپرورش و دانشگاه‌ها فرا نگرفته‌اند ، ارائه می‌شود.
این مسؤل گفت: هم‌اکنون کارآموزان در سه بخش صنعت، مراکز فنی وحرفه‌ای و آموزشگاه های آزاد تحت پوشش این اداره کل، آموزشهای فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.
عادلی افزود: درحال حاضر 9 مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای در استان قزوین وجود دارد که از این تعداد 4 مرکز رسمی (تعریف شده) و 5 مرکز استیجاری (تعریف نشده) هستند.
مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان قزوین خاطرنشان کرد: مراکز فنی و حرفه‌ای رسمی این اداره شامل مرکز فنی و حرفه‌ای بردارن و خواهران شهر صنعتی البرز، تاکستان و خوزنین و مراکز فنی و حرفه‌ای استیجاری شامل مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران تاکستان، قزوین، it قزوین، مرکز فنی و حرفه‌ای آبیک و بوئین زهرا است.
سال گذشته حدود 23 هزار کارآموز در مراکز آموزش فنی وحرفه‌ای استان قزوین آموزش دیدند.
۷ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۵:۲۶
کد خبر : ۲۰,۳۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید