مهارت‌آموزی کلید دستیابی به کارآفرینی و اشتغال در کشور است

مدیرکل موسسات کارآموزی آزاد و آموزشگاه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: مهارت‌آموزی کلید دست‌یابی به کارآفرینی و اشتغال در کشور است.
حسین خان‌احمدی در جمع مربیان و کارآموزان آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان در سرسرای اجتماعات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام بیان کرد: مهارت‌آموزی و تربیت نیروی ماهر در شرایط کنونی تنها راهکاری است که اهداف دولت در زمینه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری را تحقق می‌بخشد.
وی افزود:با توجه به محدود بودن فرصت شغلی در بدنه دولتی باید آموزشهای علمی و عملی به نسل جوان جامعه به سمت مهارتهای کاربردی سوق پیدا کند.
مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: بخش خصوصی و جوانان جامعه باید با اتکا به مهارتهای فردی و به عنوان مکمل بخش دولتی در زمینه فعالیتهای اقتصادی و تولید گام بردارند.
خان‌احمدی آموزش و مهارت‌آموزی به نیروی فعال جامعه و توجه ویژه به کارآفرینی را از سیاستهای دولت برای تحقق شعار اشتغالزایی پایدار عنوان کرد.
وی تاکید کرد: دولت تلاش می‌کند با افزایش سطح پوشش آموزشهای مهارتی خود در روستاها و مناطق محروم از اتلاف سرمایه‌های جوان و کوشای کشور در این مناطق نیز جلوگیری کند.
مدیرکل موسسات کارآموزی آزاد و آموزشگاه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهارداشت: در این راستا در آینده نزدیک با اجرای "طرح هجرت" مناطق روستایی کشور زیر پوشش آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای قرارمی‌گیرند.
وی افزود: در این طرح سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اعزام کاروانهای خودرویی متشکل ‌از کارشناسان و راه‌اندازی کارگاه آموزشی به آموزش روستاییان اقدام می‌کند.
خان‌احمدی بدون اشاره به میزان اعتبار تجهیز و تعداد کاروانهای اعزامی به مناطق روستایی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح در آینده نزدیک میزان مهاجرت روستاییان به شهرها و بیکاری در این مناطق به شدت کاهش پیدا کند.
در این آیین استاندار ایلام نیز کاهش نرخ بیکاری را مستلزم توجه به کارآفرینی و ایجاد فرصتهای شغلی از طریق راه‌اندازی بنگاه های کوچک قتصادی دانست.
علی‌محمد آزاد افزود: دولت اکنون تمام عزم خود برای حمایت از این بنگاه‌ها و ایجاد فرصتهای شغلی پایدار بکارگرفته و منابع مالی بسیاری را به این مهم اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی و بانکهای دولتی موظف شده‌اند با حمایت از طرحهای اشتغالزا به صورت ضربتی در راستای کاهش نرخ بیکایر گام بردارند.
وی تاکید کرد: لازمه کارآفرینی فکر کارآفرین بوده و لازمه فکر کارآفرین نیر برخورداری از آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای است.
آزاد اظهارداشت: استفاده از ظرفیتهای بخشهای کشاورزی، معادن و نفت و گاز فراوان استان ایلام جز با تربیت نیروی مهارتی و متخصص ممکن نیست.
۷ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۵:۲۳
کد خبر : ۲۰,۳۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید