روابط عمومی ها و تحقق شعار محوری شفافیت و مبارزه با فساد/ محمد شریعتمداری

روابط عمومی ها و تحقق شعار محوری شفافیت و مبارزه با فساد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت 27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات گفت: شفافیت و مبارزه با فساد مبنای فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در تحقق این شعار محوری، روابط عمومی ها نقش اساسی و مهمی دارند. 
 27 اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت روابط عمومی و ارتباطات، فرصت مغتنمی است برای قدردانی از خدمات سازنده و تلاش های ارزنده فعالان این عرصه. امروز هیچ نهاد و سازمانی را نمی توان پیدا کرد که خود را بی نیاز از روابط عمومی بداند.
روابط عمومی ها، با مشارکت در تصمیم سازی و تصمیم گیری های مدیریتی، نقش غیر قابل انکاری در توسعه و بالندگی یک سازمان ایفا می کنند.
اعتمادسازی و پاسخگویی مستمر به مخاطبان و کاهش فاصله میان مردم و مدیران کارکرد مهم و اصلی روابط عمومی هر دستگاه است.
روابط عمومی در جامعه امروزی، صرفا مسئولیت اطلاع رسانی فعالیت ها سازمان را در جامعه برعهده ندارد، بلکه باید با رهایی از شیوه های سنتی ارتباطات و به کارگیری آخرین فناوری های روز، راههای برقراری ارتباط با جامعه، اعتمادسازی و اطمینان خاطر را در مردم نسبت به عملکرد دستگاه خود بیابد و با برنامه ریزی درست و صحیح،گام های جدی را در راه تحقق اهداف متعالی سازمان بردارد.
وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با فعالیت های متنوع و گوناگون و مخاطبان گسترده ای که دارد ناگزیر از یکپارچگی،انسجام و وحدت رویه در فرایند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه است و در این راه، روابط عمومی ها باید با تکیه بر دانش روز و به مدد رسانه های نوین و شبکه های اجتماعی، بی مرز و تاثیرگذار،  در انعکاس عملکرد دستگاه خود پیشتاز باشند و با اقدام به موقع و هوشمندی تمام، از ظهور و بروز فیک نیوزها، باج نیوزها و خبرهای جعلی که جامعه رسانه ای امروز از آن رنج می برد خودداری کنند.
روابط عمومی در عصر ارتباطات امروز، که "شهروند خبرنگارها" و شبکه های اجتماعی، قدرت بی حد و مرزی در اطلاع رسانی پیدا کرده اند دیگر یک رشته دانشگاهی ساده به شمار نمی رود بلکه   با دانش، مهارت،تخصص و هنر عجین شده تا بتواند مخاطب هوشیار و هوشمند امروزی را قانع و با خود همراه سازد.
تحقق عدالت اجتماعی، هدف غایی همه فعالیت های نظام اسلامی به ویژه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با گستره مخاطبانی به وسعت ایران بزرگ است، به طور قطع در این راه نیز مسئولیت روابط عمومی ها،خطیر،مهم و ارزشمند است. باید مسیرهای اطلاع رسانی،آگاهی بخشی،تبادل و تعامل با جامعه را هموار ساخت و هر زمان که بن بست و مانعی ایجاد شد با تدبیر،درایت و هوشمندی راهی گشود تا هیچ چیز نتواند میان مردم و سازمان فاصله اندازد. شفافیت و مبارزه با فساد مبنای فعالیت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در تحقق این شعار محوری روابط عمومی ها نقش اساسی و مهمی دارند. 
شکی نیست خدمت در سنگر روابط عمومی، آن هم در دورانی که گروه یا گروههایی با اهداف مختلف سعی می کنند با هجمه های سنگین، ادعاهای بی پایه و اساس و مانع تراشی های مداوم، تلاش های دولت را در خدمتگزاری به جامعه کمرنگ جلوه دهند، کاری بس سنگین و دشوار است اما آنچه فعالان و تلاشگران این عرصه را از ادامه راه، ناامید و دلسرد نمی سازد همت،ایمان، باور و عشقی است که سراسر وجودشان را لبریز ساخته تا در خدمت به مردم  استوارتر و محکم تر گام بر دارند. 
بر خود لازم می دانم ضمن تبریک و بزرگداشت روز روابط عمومی و ارتباطات، از تلاش های بی وقفه،دلسوزانه و شبانه روزی شما تلاشگران عرصه آگاهی دهی و آگاهی بخشی قدردانی کنم.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۴۳
کد خبر : ۲۰۳,۱۳۴
کلیدواژه ها: روابط عمومی,شفافیت,مبارزه با فساد,محمد شریعتمداری,وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید