وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی شستا در پروژه های دامداری صنعتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا) در پروژه های دامداری صنعتی، گفت: اطلاعات دقیق مربوط به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در صفحه کدال بورس وجود دارد و چیزی از دید مردم پنهان نیست.
سرمایه گذاری شستا

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در آیین کلنگ زنی بزرگترین گاوداری شمال شرق کشور در شهرستان شیروان،که به شکل ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به سرانه پایین مصرف شیر در ایران که بین حدود 90 تا 100 کیلوگرم است، باید برای جلوگیری از بیماری ها، هزینه های درمانی آتی و همچنین ایجاد عدالت، قدم های موثری در این مسیر برداشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه مجموعه های دامداری شستا برای افزایش تولید شیر تصریح کرد: قصد داریم تا با کمک دیگر نهادها 9 میلیون تن شیر تولید شده در کشور را حداقل به دو برابر افزایش دهیم.
شریعتمداری با اشاره به مگاپروژه گاوداری در شهرستان شیروان، ادامه داد: این پروژه بخشی از زنجیره تولید شیر در کشور است که به صورت رسمی و نمادین کلنگ زنی می شود .
وی افزود: شفاف ترین سرمایه گذاری های اقتصادی در حوزه های بورسی است که شستا با حدود 140 هزار میلیارد تومان سرمایه جدید وارد آن شده است و بیش از دو میلیون نفر سهام دار این مجموعه بزرگ اقتصادی هستند.
 افزایش سهم اشتغال روستایی به 25 درصد
شریعتمداری همچنین با بیان اینکه حدود 5هزار میلیارد تومان منابع از طرف صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است، ادامه داد: در صورتی که کسانی در مجموعه اقتصاد کشور بیکار شوند، می توانند از این منابع نیز استفاده کنند تا مشکلات خود را حل کنند. در حوزه های دیگری مانند به تعویق انداختن بدهی های بانکی یا حق بیمه های تامین اجتماعی و مالیاتی نیز دولت تلاش کرد تسهیلاتی را ایجاد کند.
وی  با اشاره به طرح اعطای وام اشتغال مولد و پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال در نقاط محروم و همه روستاهای کشور اظهار کرد: سهم اشتغال روستایی از کل سبد اشتغال کشور از سه درصد به حدود 25 درصد افزایش پیدا کرده است که این نشان می دهد، این طرح در سطح کشور موفق بوده است.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۲۰۳,۱۶۴
کلیدواژه ها: شریعتمداری,وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی,شستا,صنعتی,شیروان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید