معاون برنامه ریزی منابع انسانی و سیاستگذاری اشتغال: کارآفرینان نمونه 19شهریورماه معرفی می‌شوند

در ساختار اقتصادهای نوین، نقش دولت توسعه زیرساخت‌های عمومی و وظیفه اصلی کشف و بهره‌برداری از فرصت‌ها بر عهده کارآفرینان است.
دکتر جواد فرشباف ماهریان معاون برنامه‌ریزی منابع انسانی و سیاستگذاری اشتغال وزارت کار‌ در سومین گردهمایی مسؤلان دفاتر کارآفرینی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی گفت: کار، اندیشه و روابط اجتماعی ویژگی حیاتی انسان‌ها و عناصر تشکیل دهنده کشورها است.
دکتر فرشباف گفت: برای تقدیر از کارآفرینان نمونه 19 شهریورماه در سطح استانی و 11 آبان‌ماه در سطح ملی کارآفرینان نمونه طی مراسمی معرفی می‌شوند.
وی برنامه زمان‌بندی وزارتخانه‌های دعوت‌کننده برای برگزاری گردهمایی مسؤلان دفاتر کارآفرینی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی را 30 مرداد در وزارت تعاون، 27 شهریور در وزارت جهاد کشاورزی و 24 مهر در سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد و افزود: جلسات مسؤلان دفاتر کارآفرینی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی یک هفته در میان در وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی به جز وزارت کار برگزار می‌شود. البته برنامه دقیق‌تر این جلسات در آینده آماده و به دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال می‌شود. 16 مردادماه نیز در وزارت کار با حضور رییس موسسه کار و تامین اجتماعی جلسه داریم.
معاون وزیر کار افزود: کشورهای صنعتی در پرتو انسان‌های متخصص از منابع و سرمایه‌های کشورهایشان بهره‌مند شده و چهره‌های تولید و پیشرفت را به حرکت در می‌آورند.
اسلامی رییس موسسه آموزش و تحقیقات صنایع دفاع نیز در این گردهمایی تراز دانشگاهی را تراز کارآفرینی و خلاقیت ارزیابی کرد و افزود: خلاقیت موتور مسلح کارآفرینی است. با دشمن به لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری با رویکردهایی که جلوه‌ای راه میان‌بر است مقابله می‌کنیم البته ستیزی مبتنی بر علم و دانش.
وی با تاکید بر اینکه از سر ریز تکنولوژی‌ها در بخش‌های مختلف صنایع دفاعی استفاده کرده‌ایم، گفت: دانش فنی هسته‌ای و فناوری‌های سیستمی را به صورت بومی و خوداتکاء به دست آورده‌ایم. در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و در کل صنایع بالادستی نقش کلیدی داشته‌ایم.
۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۴۲
کد خبر : ۲۰,۳۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید