ساخت بزرگترین پروژه گاوداری شرق کشور در شیروان آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت گاوداری ۱۰ هزار راسی شیروان، بزرگترین پروژه گاوداری شرق کشور، به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روستای خرم‌آباد این شهرستان آغاز شد.
آغاز ساخت پروژه گاوداری شرق کشور
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، این طرح که با سرمایه گذاری هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۱۰۷ هکتار زمین ایجاد می شود،  ظرفیت تولید سالانه ۶۵ هزار و ۷۰۰ تن شیر و هزار تن گوشت را خواهد داشت و برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهد کرد.
 
 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در آیین کلنگ زنی این طرح که با سرمایه گذاری این شرکت اجرا می شود، گفت: این طرح یکی از هفت پروژه گاوداری است که توسط شستا در دست اجرا قرا رگرفته و هدف از اجرای این طرح ها افزایش سهم شیر تولیدی این شرکت از سالانه ۱۸۰ هزار تن به یک تا ۱.۵ میلیون تن است.
 
محمد رضوانی فر، اجرای این طرح ها را در راستای ایجاد عدالت اجتماعی و فقرزدایی از مناطق روستایی عنوان کرد و گفت: با سرمایه گذاری شستا در طرح دامداری شیروان، ۳۰ هزار راس دام مولد جدید به مجموعه دام منطقه افزوده شده و با اجرای مجموع این هفت طرح بیش از ۱۰۰ هزار راس مولد و غیرمولد اضافه شده و ظرفیت تولید شیر این شرکت به ۱.۵ میلیون تن خواهد رسید.
 
وی مجموع سرمایه گذاری شستا در این هفت طرح دامپروری را بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد که با اتمام آن برای ۲ هزار نفر به صورت مستقیم و ۱۷ هزار نفر غیرمستقیم در محروم ترین نقاط اشتغال ایجاد می شود که مرحله نخست طرح گاوداری شیروان بهمن امسال و مرحله دوم آن نیز در تیرماه سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
 
عبدالرضا عزیزی نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: اجرای این طرح تحول بزرگی را در اقتصاد شیروان و استان خراسان شمالی رقم خواهد زد.
 
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۰۳,۱۹۲
کلیدواژه ها: وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی,شستا,شریعتمداری, رضوانی فر,شیروان,شیر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید