سرمایه اولیه صندوق مهر امام رضا(ع) بیش از ‌٢/٥ میلیارد میلیون تومان است

سرمایه اولیه صندوق مهر امام رضا (ع) بالغ بر 5 میلیارد و 260 میلیون تومان است که صرف پرداخت تسهیلات ازدواج، مسکن و اشتغال جوانان می‌شود.
محمدرضا امامی رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی در گفت‌وگو با ایسنا، با تشریح چگونگی پرداخت این تسهیلات به متقاضیان گفت: تسهیلات پرداختی اشتغال در قالب مشاغل خانگی تا سقف 3 میلیون، خود اشتغالی 10 میلیون و مشاغل کارگاهی که حداقل پنج فرصت شغلی جدید ایجاد کنند تا سقف 50 میلیون تومان با حداکثر کارمزد بانکی 4 درصد خواهد بود.
وی گفت: دولت به منظور ایجاد اشتغالزایی پایدار، ضمن ارائه تسهیلات مربوط به بنگاه‌های کوچک زود بازده اقتصادی و کارآفرین برای حمایت از بنگاه‌های فعال اقتصادی به کارفرمایانی که از کارجویان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استفاده کنند بر اساس قانون،20 درصد سهم بیمه کارفرما را مشمول بخشودگی قرار می‌دهد.
امامی به اختصاص 180 میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای حمایت از صنایع مشکل دار در کشور اشاره کرد و افزود: برای حفظ اشتغال موجود در واحدهایی که دچار مشکل هستند، تاکنون 120 میلیون تومان هزینه شده است ولی تلاش می‌شود با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی علی رغم مشخص نبودن سهم استان‌ها از این اعتبار، بیشترین بودجه را در این بخش به منظور حمایت از صنایع استان دریافت کنیم.
۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۲۹
کد خبر : ۲۰,۳۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید