​رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در استان مرکزی: مجوزهای کارآفرینی باید پیوست نیروی انسانی داشته باشد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بر «پیوست نیروی انسانی ماهر» برای صدور پروانه کارآفرینی در کشور تأکید کرد.
کارآفرینی پیوست نیروی انسانی

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور، در جمع خبرنگاران استان مرکزی، گفت: ظرفیت استان مرکزی در زمینه اشتغالزایی در بخش های  صنعت، خدمات و کشاورزی خوب است و با توجه به نقش استان در ارائه خدمات، تولید اشتغال و نخبه زایی،  این استان می تواند پرچمدار حرکت نوین در مهارت آموزی و توانمندسازی باشد.
وی با بیان اینکه استان مرکزی پایتخت صنعت کشور است، افزود: این ظرفیت های صنعتی ایجاب می‌کند که استان در کشور ایده ها  و نگرش‌های نو و تازه داشته باشد.
هاشمی تصریح کرد: سرعت شگرف تکنولوژی به گونه ای است که بی توجهی به آن ممکن است باعث شود که این موقعیت‌ها ‌و پتانسیل ها از دست بروند، افزایش تربیت نیروی ماهر یک نیاز مهم برای کشور است و این انتظار از استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعت ایران، بیش از استان‌های دیگر کشور است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: نیروی توانمند و متناسب با نیاز زمان، می‌تواند مهم ترین نقش را در استفاده بهینه و مناسب از ظرفیت‌های استان داشته باشد.
هاشمی بیان کرد: طبق قانون، تمامی کارگاه ها و مراکز تولیدی و صنعتی کشور و همه سازمان هایی که سهمی را برای تربیت و آموزش نیروی انسانی در مسیر توانمندسازی، خلاقیت و مهارت آموزی صرف کنند، با تأیید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از پرداخت مالیات معاف خواهند شد‌.
وی افزود: گواهینامه های مهارتی فنی و حرفه ای دارای اعتبار جهانی است و هر فرد ماهر و توانمند دارای این مدرک، موقعیت جهانی دارد و از استان مرکزی انتظار می رود که به دلیل وجود صنایع مادر، تربیت نیروی ماهر را به گونه ای انجام دهد که مازاد آن به سایر استان ها و کشورها وارد شود تا هیچ جوان ایرانی مقیم خارج از ایران با تکیه بر مهارت خود در جستجوی کار با سختی مواجه نباشد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد: بخشی از مراکز صنعتی، واحدهای آموزشی راه اندازی کرده اند که حرکت خوبی است،  به این شرط که  این واحدها مجوزهای لازم را از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اخذ کنند و بدانند گواهینامه‌های این سازمان اعتبار جهانی دارد.
هاشمی تاکید کرد: با وجود اینکه استان مرکزی جزو استان های توسعه یافته در صنعت با عناوین بزرگ است، اما از ضعف نیروی ماهر رنج می‌برد و این  نشان می دهد سرمایه گذاری های انجام شده پیوست نیروی انسانی ندارد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: رفع این مشکل باید در دستور کار قرار گیرد و باید هر پروانه‌ای که برای کارآفرینی جدید در کشور صادر می‌شود، پیوست نیروی انسانی داشته باشد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۰۰
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۰۳,۲۶۸
کلیدواژه ها: کارآفرینی,نیروی انسانی,هاشمی,استان مرکزی,اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید