در چهار محال و بختیاری ، شرایط اعطای تسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) اعلام شد

مدیر عامل صندوق مهر امام رضا (ع) چهار محال و بختیاری، شرایط اعطای تسهیلات این صندوق به جوانان را اعلام کرد.
کاوه مصیبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: صندوق مهر امام رضا (ع) به پیشنهاد مشترک وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و به موجب یکصد و سی‌امین مصوبه 26 اردیبهشت سال جاری شورای عالی اداری با ادغام صندوق‌های توسعه اشتغال روستایی و ازدواج جوانان در صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی پی‌ریزی شد.
وی اظهار داشت: کمک به عدالت گستری، تمرکز زدایی، گسترش تعمیق مشارکت مردمی از طریق تقویت برنامه‌ریزی و مدیریت در سطح ملی، تسهیل اشتغال، ازدواج و تأمین مسکن از اهداف این صندوق برای جوانان است.
مصیبی در خصوص شرایط پرداخت تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان در استان چهارمحال و بختیاری گفت: میزان تسهیلات اعطایی به ازای هر نفر 5 میلیون ریال و جمعاً 10 میلیون ریال است و به زوج‌هایی تعلق می‌گیرد که تاریخ ثبت ازدواج آنها بعد از 24 تیر سال جاری باشد.
وی اضافه کرد: این تسهیلات، فقط یک بار به زوجین پرداخت می‌شود و قانون پرداخت تسهیلات عطف به ماسبق نمی‌شود.
مدیرعامل صندوق امام رضا (ع) چهارمحال و بختیاری، همچنین داشتن مدارک فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی یا مدرک فنی و مهارتی از مراکز آموزش دولتی یا تحت نظارت دولت، داشتن مدرک دیپلم از هنرستان کار و دانش، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، داشتن حداقل 20 سال سن تمام و حداکثر 55 سال و بیکار بودن فرد را از جمله شرایط متقاضیان برای دریافت وام و تسهیلات اشتغالزا عنوان کرد و افزود: متقضایان دریافت تسهیلات اشتغالزا قبلاً نباید از هیچ بانک، سازمان و یا مؤسسه اعتباری دیگری تسهیلات حمایتی اشتغالزا دریافت کرده باشند.
وی با تقسیم تسهیلات خوداشتغالی اعطایی صندوق مهر امام رضا (ع) به سه دسته گفت: برای کسب و کارهای خانگی تا سقف 30 میلیون ریال، کسب و کارهای خویش فرمایی تا سقف 100 میلیون ریال و کارفرمایی برای کسب و کارهای تا یک نفر نیروی کار تا سقف 500 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 4 درصد پرداخت می‌شود.
مصیبی همچنین با اشاره به تشکیل صندوق مهر رضا (ع) در شهرستان‌های شش گانه استان چهار محال و بختیاری، میزان اعتبارات این صندوق را در شهرکرد 28، بروجن 7/7، اردل 5/5، فارسان 2/5، کوهرنگ 5/3 و لردگان 2/10 میلیارد ریال عنوان کرد.
۴ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۲۵
کد خبر : ۲۰,۳۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید