بکارگیری کارگران بدون مهارت در کارگاه‌های ساختمانی ایلام ممنوع شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام گفت: براساس تفاهم‌نامه و مصوبه کمیته فنی استان با اداره ‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، بکارگیری کارگران بدون مهارت در کارگاه‌های ساختمانی ایلام ممنوع شد.
حمیدرضا خانپور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با اجرایی شدن طرح ویژه ماهرسازی و ضرورت داشتن مهارتهای فنی کارگران شاغل در کارگاه‌های ساختمانی، اکنون کلیه کارفرمایان مکلفند در بخش فنی ساخت و ساز تنها از کارگران دارای مهارت استفاده کنند.
وی افزود: در راستای کاهش میزان تلفات و این حادثه‌ها باید کلیه کارگران شاغل در بخش ساخت و ساز ایلام با گذراندن دوره آموزشی گواهینامه مهارت کسب کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام تصریح کرد: بر اساس بررسیهای به عمل آمده بیش از 90 درصد از میانگین 250 موردی حوادث حین انجام کار در کارگاه‌های ساختمانی ایلام در مدت یک سال ناشی از بکارگیری کارگران فاقد مهارت است.
خانپور اظهار داشت: به منظور افزایش سطح مهارت ، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان را با همکاری کانون کارفرمایان و فعالان بخش ساخت و ساز ایلام آغاز کرده است.
وی افزود: کارگران شرکت‌کننده با شرکت در آزمون تعیین سطح و دوره‌های آموزشی ویژه یک تا شش ماهه پس از پایان دوره گواهینامه مهارت گرفته و پیمانکاران برای انجام کارهای ساختمانی فنی خود موظف به استفاده از کارگران دارای مهارت هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ایلام ابراز امیدواری کرد، با همکاری فعالان بخش ساخت‌وساز و عدم بکارگیری کارگران فاقد تخصص در امور فنی و ساختمانی مشکلات ناشی از فقدان تخصص در کارگاه‌ها حل شود.
اکنون بیشتر کارگران کارگاه‌های ساختمانی ایلام را کارگران روزمزد و فاقد تخصص و بیسواد تشکیل می‌دهند.
۳ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۳:۲۴
کد خبر : ۲۰,۳۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید