صندوق مهر رضا(ع) دریافت وام ازدواج را برای جوانان تسهیل می‌کند

معاون اعتبارات و تسهیلات صندوق مهررضا(ع) گفت: این صندوق تنها دریافت وام ازدواج را برای جوانان تسهیل ‌کرده و وام جدیدی به آنها پرداخت نمی‌کند.
اصغر نورالله زاده درحاشیه دومین نشست "شورای سیاستگذاری همایش ملی بیکاری از نگاهی نو" به خبرنگار ایرنا مرکز استان تهران افزود: این صندوق، زوج‌های جوان را به شبکه بانکی کشور که تاکنون دو بانک "ملت و کشاورزی" اعلام آمادگی کرده‌اند، جهت دریافت وام 10میلیون ریالی ازدواج معرفی می‌کند.
وی اظهارداشت: این وام همان وام شبکه بانکی کشور به زوج‌های جوان است که با سند ازدواج پرداخت می‌شود با این تفاوت که مراحل دشوار کنونی را ندارد.
نورالله زاده ادامه داد: زوج‌های جوانی که از تسهیلات صندوق مهر رضا(ع) برای دریافت وام ازدواج استفاده کنند، سند ازدواج آنها ممهور شده و دیگر نمی‌توانند از شبکه بانکی کشور وام ازدواج دریافت کنند.
نورالله زاده اعتبار صندوق مهر رضا(ع) در سال جاری را حدود 3 هزار و 200 میلیارد ریال عنوان کرد که در کنار اعتبارات شبکه بانکی کشور، امسال به تمامی زوج‌های جوان که تاریخ عقد آنها بعد از 24 تیرماه 85 باشد، مبلغ 10میلیون ریال وام ازدواج (هر یک از زوجین مبلغ 5 میلیون ریال) پرداخت می‌کند.
معاون اعتبارات و تسهیلات صندوق مهر رضا(ع) میزان ثبت ازدواج در سال 84 را 787 هزار فقره عنوان و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما در سال جاری برای پرداخت وام ازدواج، حدود 680 هزار فقره است که نخستین پرداخت‌های آن در روز میلاد حضرت علی (ع) آغاز می‌شود.
وی گفت: تسهیلات ازدواج صندوق مهر رضا(ع) همانند وام ازدواج شهرداری تهران است با این تفاوت که در وام ازدواج شهرداری، زوج‌ها می‌توانستند از شبکه بانکی مجددا وام دریافت کنند اما درصندوق مهر رضا(ع) فقط یک بار اما با شرایط راحت تر از تسهیلات استفاده کنند.
نورالله زاده افزود: در صورت افزایش اعتبارات صندوق در سال جاری، سقف پرداخت وام ازدواج در سال‌های آینده از 10میلیون ریال فعلی بسیار بیشتر خواهد شد.
وی تاکید کرد: زوج‌های جوان می‌توانند با مراجعه به فرمانداری شهرهایی که درآن ساکن هستند، معرفی‌نامه دریافت تسهیلات ازدواج این صندوق را دریافت و در کمتر از یک ماه، وام خود را دریافت کنند.
۳ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۲۸
کد خبر : ۲۰,۳۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید