۹۵‬ طرح اشتغالزا در استان چهارمحال و بختیاری تصویب شد

95 طرح زودبازده اشتغالزا در نشست هفتگی کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان چهارمحال وبختیاری در استانداری برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت بانکی تصویب شد.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان چهارمحال وبختیاری‌و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گفت: برای راه‌اندازی این تعداد طرح زودبازده اشتغالزا، افزون بر 17میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.
پرویز سلطانی افزود: با راه‌اندازی این تعداد طرح پیش بینی می‌شود، زمینه اشتغال 280 نفر در چهارمحال و بختیاری فراهم شود.
به گفته وی از این تعداد، 77 طرح از محل ایجاد بنگاه های زودبازده با اعتباری افزون بر 16میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 266 نفر مصوب شد.
سلطانی اظهار داشت:همچنین 18 طرح از تعداد 95 طرح تصویب شده از محل بند "ذ"، "ج" با اعتباری افزون بر 7 میلیارد و 160 میلیون ریال و اشتغال 19نفر به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.
به گفته وی در این کارگروه همچنین 40 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال به طرح بسته بندی آب معدنی " چشمه ساران " شهرکرد اختصاص داده شد.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: تاکنون 5/15درصد از مجموع اعتبار یک هزار و 140 میلیارد ریالی مصوب طرحهای زودبازده چهارمحال و بختیاری در قالب طرح‌های اشتغالزا با اعتباری افزون بر 643 میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال 4 هزار و 345 نفر در استان مصوب شده است.
سلطانی اظهار داشت:همچنین تاکنون 7/7 درصد از این میزان اعتبار تخصیص یافته از محل بنگاه های کوچک اقتصادی به استان، در قالب طرحهای زودبازده با اعتبار 318 میلیارد ریالی و پیش بینی اشتغال 2 هزار و 892 نفر با بانکهای عامل عقد قرارداد شده است.
به‌گفته وی از سال 84 تاکنون نیز 2 هزار و 624طرح با اعتباری افزون بر یک هزار و 860 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 12هزار و 123 نفر به بانکهای عامل جهت بررسی و کارشناسی توجیهی طرحها معرفی شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در این کارگروه 7 طرح اشتغالزا در بانک کشاورزی به تصویب رسید.
اسماعیل اسفندیاری افزود:برای راه‌اندازی این طرحها 5/11میلیارد ریال اعتبار با اشتغالزایی 155 نفر پیش بینی شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به تخصیص اعتبارات مطلوب از سوی هیات دولت برای ایجاد بنگاه های اقتصادی زودبازده گفت: هر هفته باید 100میلیارد ریال طرح اشتغالزا در این استان تصویب شود.
رجبعلی صادقی افزود:طرحهای معرفی شده در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری که اشتغال ایجاد نمی‌کنند از دریافت یارانه محروم خواهند شد و فقط باید از منابع داخلی بانکها استفاده کنند.
وی گفت:طرحهایی که با تجهیز و خرید خودروهای راهسازی و سنگین همراه است باید تصویب شود،چرا که نیاز استان به این خودروهای در فصول مختلف‌ احساس می‌شود.
به گزارش ایرنا،هم‌اکنون نرخ بیکاری در استان چهارمحال وبختیاری 17درصد اعلام شده و با تصویب هفتگی طرحهای اشتغالزا در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری، این نرخ سیر نزولی یافته است.
۳ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۲۰
کد خبر : ۲۰,۳۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید