آغاز طرح ساماندهی و توانمندسازی تعاونی‌های غیرفعال در اردبیل

میرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از آغاز طرح ساماندهی، کارآمدسازی و انحلال تعاونی‌های غیرفعال با اولویت تعاونی های مسکن در این استان خبر داد.
انحلال تعاونی های مسکن
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل قاسم رحیمی  در جلسه بررسی مشکلات شرکت های تعاونی اظهار کرد: طرح توانمندسازی تعاونی‌ها و اتحادیه‌های شرکت های تعاونی غیرفعال از جمله طرح‌هایی است که در برنامه ساماندهی، سازماندهی و توانمندسازی شبکه تعاونی‌ها به عنوان یکی از طرح‌های مهم و اساسی مورد توجه قرار گرفته و در جهت کارآمدسازی به‌ویژه بهبود وضعیت مالی شرکت‌های زیان‌ده و تعیین تکلیف و ساماندهی شرکت‌های غیرفعال، با اولویت شرکت های تعاونی های مسکن انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل عنوان کرد: ساماندهی و تعیین تکلیف شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی مسکن شامل بررسی وضعیت موجود مالی و فعالیت‌های اقتصادی شبکه تعاونی‌ها از منظر زیان‌ده بودن، غیر فعال بودن، خروج از حیطه و موضع فعالیت، آسیب شناسی و تعیین عوامل مؤثر در رکود تعاونی‌ها از مهمترین اهداف این این موضوع است.

وی در ادامه ارزیابی تبعات ادامه روند موجود تعاونی، پیش بینی و ارائه راهکارهای اجرایی برای تحرک بخشیدن به تعاونی‌های غیر فعال و سودآور نمودن واحد‌های زیان‌ده، تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت هدایتی، حمایتی و نظارتی جهت تقویت و احیاء اینگونه تعاونی‌ها را از دیگر برنامه های این اداره کل عنوان کرد.

رحیمی در خصوص چگونگی انحلال شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی گفت: این امر براساس ماده 54 قانون بخش تعاونی و فصل پنجم اساسنامه شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاون در موارد کاهش تعداد اعضا از حد مقرر، عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه و ورشکستگی انجام شود.


۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |
کد خبر : ۲۰۳,۳۷۰
کلیدواژه ها: تعاون, تعاونی های مشکل دار, تعاونی مسکن

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید