شش هزار کارآموز در دوره آموزشی رشته‌های فنی و حرفه‌ای ایلام شرکت کردند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان ایلام گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری 6 هزار کارآموز در دوره‌های آموزشی رشته‌های فنی و حرفه‌ای 13مرکز اموزشی این استان شرکت کردند.
حمیدرضا خانپور در جمع خبرنگاران رسانه‌های کشوری و محلی ایلام در سرسرای این اداره کل بیان کرد: این افراد در 96رشته شامل نجاری، رایانه، الکترونیک، جوشکاری آرگون، لوله‌کشی صنعتی، برق صنعتی، تعمیر خودرو، خیاطی، تراشکاری و ... آموزشهای لازم را فرا گرفتند.
وی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی و آموزش این افراد با هدف افزایش سطح مهارتهای کارآموزان و فراهم کردن زمینه اشتغال برای این قشر انجام شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تصریح کرد: تعداد کارآموزان شرکت‌کننده در این دوره‌های آموزشی به نسبت سال گذشته حدود 100درصد افزایش داشته است.
خانپور اظهار داشت: برای این کارآموزان پس از موفقیت در آزمون پایان دوره گواهینامه مهارت فنی و حرفه‌ای صادر شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به نیازسنجیهای انجام شده و شرایط اقتصادی جامعه آموزشهای فنی و حرفه‌ای بهترین راهکار اشتغالزایی پایدار در استان ایلام است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال جاری بیش از 23 هزار کارآموز در دوره‌های فنی و حرفه‌ای مراکز سطح استان آموزش می‌بینند.
خانپور در ادامه با تاکید بر کاربردی بودن آموزشهای فنی و حرفه‌ای تامین اقلام مصرفی برای کارآموزان را از اقدامات مهم این سازمان برای افزایش سطح کمی و کیفی آموزش عنوان کرد.
وی افزود: در این راستا با جذب اعتبار 2 میلیارد ریالی از محل اعتبارات سازمان مرکزی کلیه اقلام مصرفی کارآموزان تهیه و در اختیار آنان قرار گرفته است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان عقد تفاهم‌نامه با دیگر دستگاه های اجرایی و معرفی طرحهای اشتغالزای کارآموزان به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات را از برنامه‌های این اداره برای حمایت از کارآموزان عنوان کرد.
خانپور ابراز امیدواری کرد با توجه به تلاشها و برنامه‌های این سازمان در آموزش افراد و سوق دادن قشر جویای کار به سمت کارآفرینی از نرخ بیکاری 16درصدی استان 620 هزار نفری ایلام کاسته شود.
۳ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۱۴
کد خبر : ۲۰,۳۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید