فنی و حرفه‌ای در قزوین نیازمند توجه بیشتری است

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان قزوین بسیار مهجور مانده است به‌ طوری‌ که هنوز در مرکز استان یک مرکز ثابت آموزشی وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمد‌علی عادلی در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای آموزشی فنی و حرفه‌ای افزود: با توجه به صنعتی بودن استان قزوین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان باید با جدیت و گسترش بیش‌تری اجرا شود ولی به این بخش از کار کم‌تر توجه می‌شود به‌ طوری‌ که امروز در این استان یک مرکز آموزشی ثابت وجود ندارد و مراکز موجود نیز استیجاری هستند.
وی اظهار داشت: علی رغم وعده‌ها و برنامه‌های اعلام شده، فنی و حرفه‌ای استان ما هنوز مورد توجه کافی قرار نگرفته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین با اشاره به طرح سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص راه‌اندازی دهکده مهارت خاطر‌نشان کرد: طرح دهکده مهارت هنوز در مرحله کارشناسی قرار داشته و در تهران و 10 قطب آموزشی در استان‌ها اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: هدف از طرح دهکده مهارت افزایش مهارت دانشجویان سال آخر و فارغ‌التحصیل بوده و آزمایشگاه‌های مهارت سنجی و کارگاه‌های مهارت‌آموزی نیز در آن دایر می‌شود که حداقل در فاز اول 100 رشته دانشگاهی در این طرح قرار دارد.
عادلی گفت: هیئت دولت در جریان سفر ریاست جمهوری با احداث 5 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای و اختصاص 90میلیارد ریال برای تجهیز مراکز طرح 18ماهه و سنجش مهارت در قزوین موافقت کرده است.
وی اظهار داشت: طرح ایجاد مرکز کشاورزی با محوریت شهرستان تاکستان، ایجاد مرکز صنایع ساختمان در محمود آباد و آموزش فنی و حرفه‌ای برای روستاییان در قالب طرح هجرت نیز از مهم‌ترین برنامه‌های این مدیریت در آینده نزدیک است.
این نمایشگاه از ساعت 17تا 23در سالن کوثر بر پا بوده و تا روز جمعه 6 مرداد دایر خواهد بود.
۳ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۱۲
کد خبر : ۲۰,۳۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید