بانکها در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تسریع کنند

رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان اعلام کرد: بانکها باید در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به بنگاه های کوچک و زودبازده اقتصادی تسریع کنند.
علی ایمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس دستور رییس جمهوری، بانکهای عامل این استان موظفند پیگیری و بررسی پرونده‌های این طرحها را با سرعت بیشتری انجام دهند تا نرخ بیکاری در این استان کاهش یابد.
وی تصریح کرد: بانکها به مجریان طرحهایی که مشکلاتی نظیر معوقه، وثیقه و توجیه فنی و اقتصادی ندارند، تسهیلات پرداخت می‌کنند.
ایمانی از معرفی یک‌هزار و 331 طرح اشتغالزای بنگاه های کوچک و زودبازده اقتصادی برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل این استان در سال جاری خبر داد.
وی گفت: 281 نفر از متقاضیان این طرح‌ها که به بانک‌های عامل در استان سمنان معرفی شدند تاکنون پرونده‌های خود را تکمیل کرده‌اند.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ سمنان افزود: از این طرحها 213 طرح در بانکها بررسی و پرداخت تسهیلات به 158 طرح تصویب شد.
ایمانی گفت: به طرحهای مصوب 156 میلیارد و 474میلیون ریال تسهیلات اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: 78 طرح اشتغالزا صنعتی، 72 طرح کشاورزی و 8 طرح خدماتی در استان سمنان تسهیلات اشتغالزایی دریافت می‌کنند.
به گفته ایمانی، با اجرای این طرحها برای یک‌هزار و 8 نفر در این استان شغل ایجاد می‌شود.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان از انعقاد قرارداد پرداخت 44 طرح در این استان خبر داد و افزود: از 32 میلیارد و 864 میلیون ریال تعهد انجام شده در این قراردادها، تاکنون 25 میلیارد و 79 میلیون ریال آن به متقاضیان پرداخت شده است.
امسال 214 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای گسترش بنگاه های کوچک و زودبازده اقتصادی در استان سمنان اختصاص یافته است.
۲ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۳۴
کد خبر : ۲۰,۳۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید