۱۲‬ میلیارد ریال برای اجرای طرح هجرت فنی و حرفه‌ای در گیلان اختصاص یافت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان گفت: امسال 12میلیارد ریال برای اجرای طرح هجرت " ارائه آموزشهای فنی به روستاییان" به این استان اختصاص یافته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان گیلان ، بهمن مهربان در جمع کارآموزان و مردم روستای خوشابر رضوانشهر افزود: تا پایان امسال، هزار و 600 نفر از روستاییان گیلان در قالب طرح "هجرت" آموزشهای فنی و حرفه‌ای را فرا می‌گیرند.
وی اظهار داشت: 10 کانکس و 20 چادر آموزشی برای اجرای طرح هجرت در روستاهای استان گیلان مستقر می‌شوند.
مهربان گفت: در زمان حاضر با استقرار امکانات و تجهیزات ارسالی از سازمان فنی و حرفه‌ای مرحله اول طرح هجرت در خوشابر شهرستان رضوانشهر گیلان به اجرا در آمده است.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح روستاییان این منطقه در رشته سرویس و تعمیر تیلر و تراکتور آموزشهای لازم را فرا می‌گیرند.
وی افزود: در هفته جاری طرح هجرت در شهرستانهای رودبار، رودسر، لاهیجان، آستانه ‌اشرفیه، صومعه‌سرا، شفت، رستم آباد و رودسر نیز اجرایی می‌شود.
مهربان گفت: در پایان این دوره‌ها به روستاییان شرکت‌کننده در این طرح گواهینامه آموزشی اعطا می‌شود.
سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به منظور ارائه آموزشهای فنی و حرفه‌ای به جوانان فاقد مهارت و بیکار و برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان طرح هجرت را در روستاهای کشور به اجرا درآورده ‌است.
۲ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۳۰
کد خبر : ۲۰,۳۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید