به منظور اجرای عدالت در آموزش و ارتقاء مهارت روستاییان طرح " هجرت" در استان هرمزگان اجرا می‌‏شود

سازمان آموزش فنی و حرفه‌‏ای هرمزگان آموزش مهارت‌‏های شغلی را در سراسر استان توسعه داده است . بررسی حوزه‌‏های آموزشی و گروه‌‏های هدف حاکی از این وضعیت است که جمعیت روستایی از خدمات آموزشی سازمان به میزان کافی بهره نبرده است حال آنکه نیازمند کسب مهارت هستند که برای جبران این نقصیه طرح " هجرت" به منظور ارائه خدمات آموزش فنی و حرفه‌‏ای به اقشار روستایی عرضه خواهد شد .
شکرالله جمالی مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌‏ای استان هرمزگان در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت‌‏: سهم هرمزگان از این طرح 10 کانکس و 20 چادر آموزشی است و اولویت اجرای این طرح را به بشاگرد اختصاص داده‌‏ایم.
وی خود کفایی روستاییان و کاهش هزینه‌‏ها , ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و عدالت در بحث فنی و حرفه‌‏ای را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود : در طرح" هجرت" آموزشهای برق کاری ، جوشکاری، نقشه‌‏کشی ساختمان ، سرویس و نگهداری لوازم خانگی برقی ، لوله‌‏کشی و ... به روستاییان ارایه خواهد شد .
وی با اشاره به کمک بانک جهانی در خصوص اجرای طرح توانمندسازی محلات فقیرنشین گفت‌‏: 500 میلیون تومان اعتبار به این امر اختصاص یافته که متولی آن سازمان مسکن و شهرسازی است .
جمالی از اعطای تسهیلات 50 میلیون تومانی از طریق صندوق حمایت از فرصت‌‏های شغلی به متقاضیان آزاد خبر داد .
وی در پایان با اشاره به 6 مرداد‌‏، روز ملی مهارت ، ترویج آموزش‌‏های فنی و حرفه‌‏‏ای و تجلیل از مربیان سازمان فنی و حرفه‌‏ای کشور اشاره کرد و گفت‌‏: در این روز علاوه بر تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان جهت شناساندن اهداف فنی و حرفه‌‏ای ، کارگاه آموزشی در محل برگزاری نماز جمعه تشکیل می‌‏شود تا مردم با فعالیت‌‏های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌‏ای بیشتر آشنا شوند.
۲ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۲۸
کد خبر : ۲۰,۳۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید