بیش از 80 درصد جویندگان کار در مرند مهارت‌های فنی مشاغل ندارند

بیش از 80 درصد از جویندگان کار در شهرستان مرند فاقد مهارت‌های فنی مربوط به مشاغل هستند.
محمد مقبولی رییس اداره کار و امور اجتماعی شهرستان مرند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: این تعداد که برای دریافت تسهیلات خوداشتغالی ثبت نام کرده اند هیچ گونه مهارت کاربردی و تخصصی ندارند.
وی تصریح کرد: فقدان مهارت و آموزش‌های کاربردی در بین اکثر جویندگان کار در شهرستان مرند سبب شده است این افراد برای ورود قانونمند به مجموعه فعالیت‌های مختلف اشتغالزایی مولد با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند.
مقبولی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بیش از 18 هزار نفر از جویندگان کار متخصص و غیرمتخصص در شهرستان مرند متقاضی دریافت تسهیلات خوداشتغالی و استفاده از فرصت‌های شغلی معمول هستند، یادآور شد که برای اشتغالزایی و کارآفرینی مولد در این شهرستان باید این افراد را با استفاده از مجموعه برنامه‌ریزی‌های کارشناسی شده زیر پوشش آموزش‌های تخصصی و کاربردی هدفمندی قرار داد.
رییس اداره کار و امور اجتماعی مرند خاطرنشان کرد: هم اکنون آمار رسمی‌نرخ بیکاری در شهرستان مرند 11 درصد است که در این خصوص فراگیر کردن دوره‌های آموزشی اصول و فنون مربوط به کارآفرینی مولد و اشتغال پایدار در بخش‌های قابل سرمایه‌گذاری مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان امری حیاتی محسوب می‌شود.
۲ اَمرداد ۱۳۸۵ ۱۱:۲۲
کد خبر : ۲۰,۳۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید