سند توسعه‌ اشتغال کهگیلویه و بویراحمد تدوین شده است

سند توسعه‌ اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد تدوین شده و در برنامه‌ چهارم توسعه بنابر ‌آن نرخ بیکاری تک رقمی ‌می‌شود.
خلیفه‌ خلقی‌پور رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان کهگیلویه و بویر احمد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: نرخ بیکاری در سطح این استان در فصل تابستان ‌46/16، پاییز ‌5/21 و زمستان بالای ‌21 درصد و نیم است.
وی ادامه داد: مغایرت دستورالعمل داخلی بانک‌ها با آیین نامه‌های دولت مشکلات فراوانی را پیش روی جذب اعتبارات کارگاه‌های کوچک زود بازده در سطح این استان قرار داد و مجموعا تاکنون از عملکرد بانک‌های عامل راضی نبوده‌ایم.
وی تصریح کرد: نبود فرهنگ کار و نداشتن تخصص از سوی افرادی که جویای کار باشند از جمله عواملی هستند که سبب رشد بیکاری در سطح این استان شده‌اند.
خلقی پور گفت: بخشی از اعتبارات کارگاه‌های کوچک زوده بازده به ‌240 واحد تولیدی که در سطح این استان به دلیل نداشتن شرایط مناسب مالی در تعطیلی به سر می‌برند اختصاص می‌یابد و آن‌ واحدها مجددا راه اندازی می‌شوند.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای کهگیلویه و بویر احمد از راه اندازی کارخانه تعطیل شده قند یاسوج با اعتباری معادل یک میلیارد تومان خبر داد و اضافه کرد: راه اندازی کارخانه‌های تعطیل شده که در صنعت سهم مهمی‌ دارند از جمله برنامه‌های عمده این سازمان است.
۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۴۸
کد خبر : ۲۰,۳۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید