مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: تسهیلات حمایتی به بنگاههای آسیب دیده از کرونا در استان آغاز شد

کارفرمایان و خویش‌فرمایانی که پیامک دریافت کرده اند، می‌توانند برای دریافت تسهیلات خود به سامانه "کارا" مراجعه و فرایند ثبت‌نام را آغاز کنند.
تسهیلات حمایتی به بنگاههای آسیب دیده از کرونا
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر، حمیدرضا پناه بیان کرد: بنگاه‌هایی که در زمان شیوع بیماری کرونا کسب و کار خود را فعال نگه داشته و نیروی کارشان را حفظ کنند، از سوی دولت حمایت می شوند.
کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار خصوصی و تعاونی مشمول طرح (کارفرمایی و خویش فرمایی) که در رسته های 13 گانه مصوبکارگروه اقتصادی مقابله شیوع کرونا فعال بوده و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند، و اقدام به حفظ اشتغال موجود داشته اند، مشمول این تسهیلات هستند.
وی افزود: صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا که پیامک دریافت کرده انددر سامانه کارا به نشانی    kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.
پناه اضافه کرد: پرداخت تسهیلات منوط به ارائه لیست بیمه و پرداخت آن تا پایان فروردین ماه 99 به سازمان تامین اجتماعی است و در صورتی که نیروی شاغل بنگاه از مقرری بیمه بیکاری در ماه های فروردین ،اردیبهشت و خرداد 99 استفاده نماید مشمول بهره مندی از این تسهیلات نخواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: میزان پرداخت تسهیلات برای واحد‌هایی که به اجبار تعطیل شده اند مبلغ۱۶میلیون تومان وام و برای واحد‌های کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده اند به ازای هر فرد شاغل۱۲میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی افزود: همچنین برای بنگاه‌های با نیروی شاغل کمتر از۵۰ نفر، ۷۰درصد از تسهیلات برای پرداخت دستمزد خواهد بود و۳۰درصد به‌عنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است.
پناه گفت: برای بنگاه‌های بزرگ‌تر نیز۵۰درصد برای دستمزد و۵۰درصد به‌عنوان سرمایه در گردش منظور شده است.

وی گفت: کسب و کارهای آسیب دیده شامل مراکز تولید و توزیع غذا‌های آماده اعم از رستوران‌ ها، بوفه ‌ها، طباخی‌ ها، تالار‌های پذیرایی، قهوه‌ خانه‌ ها، اغذیه فروشی‌ ها و موارد مشابه، مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ‌ها، هتل آپارتمان ‌ها، مجتمع‌ های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌ پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین راهی، موزه ها و زائرسراها، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ ای، ریلی و دریایی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، واحد تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع‌ های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌ های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای، مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی، موسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی، تشخیصی، آزمانیشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند و آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و گرمابه می شود.
۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۷:۴۰
کد خبر : ۲۰۳,۷۰۸
کلیدواژه ها: کارفرمایان, خویش فرمایان, کرونا,پیامک, تسهیلات حمایتی, استان بوشهر

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید