طرح ساماندهی اشتغال اتباع خارجی در دست تهیه و تدوین است

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار و امور اجتماعی گفت: برای اجرای قوانین کشور در خصوص اشتغال اتباع خارجی طرح منسجم و سازمان یافته ای به منظور "ساماندهی اشتغال اتباع خارجی"در دست تهیه و تدوین است.
محمد حسن صالحی مرام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت:‌پایین بودن دستمزد و در دسترس بودن و حضور گسترده و کنترل نشده کارگران افغانی در طی سالها حساسیت مردم را نسبت به حضور افغانی ها در ایران و اشتغال آنها از بین برده است.
وی افزود: بی‌اطلاعی اغلب کارفرمایان از قانون کار کشور و پیامدهای شخصی و اجتماعی بکارگیری کارگر خارجی غیر مجاز ، یکی دیگر از عوامل به کارگیری نیروی کارخارجی است.
صالحی مرام با اشاره به برخورد سهل و آسان برخی قضات قوه قضاییه با کارفرمایان متخلف در گذشته گفت:با ایجاد شعب ویژه رسیدگی به امور اتباع خارجی در سراسر کشور که تاکنون در بعضی از استانها با موفقیت اجرا شده است موضوع با قدرت پیگیری خواهد شد.
وی تاکید کرد:وزیر کار در مکاتبات خود با رئیس قوه قضاییه پیگیر احیای اجرای قانون کار است.تاکنون ‌قضات قوه قضاییه براساس اصل رفعت و در برخورد سهل و آسان با کارفرمایان متخلف گاهی جریمه‌ای که از سوی وزارت کار تعیین شده را تا سقف یک دهم و یا یک بیستم کاهش داده‌اند و این امر جسارت کارفرمایان را در بکارگیری نیروی کار خارجی افزایش داده و تاثیر قوانین کار کشور در برخورد با این امر را کاهش داده است.
مدیرکل اشتغال اتباع خارجی گفت: از آنجایی که استخدام کارگر خارجی بدون مجوز کار غیرقانونی است و کارگر خارجی از هرگونه مزایایی، اعم از بیمه ، سنوات،‌حق تأهل ، حق مسکن و حتی حداقل حقوق بی‌بهر‌ه‌است، کارفرمایان متخلف با در نظر گرفتن منافع کاملا شخصی کارگر خارجی بدون مجوز کار استخدام می کنند و ضمن سوءاستفاده و استثمار کارگر خارجی از زیربار مسئولیت ملی خود و توجه به اشتغال ملی و هموطن شانه خالی می‌کنند.
وی ضمن ابراز تاسف از بکار گیری اتباع خارجی توسط برخی از پیمانکاران بخش دولتی و نیمه دولتی گفت:با توجه به الگو پذیری شدید مردم از دولت و بخش های دولتی هشدارهای لازم درباره بکارگیری نیروی کار خارجی غیر مجاز و عوارض اجتماعی ناشی ازآن به مسئولین نهاد های دولتی که پیمانکاران طرف قرارداد آنها از نیروی کار خارجی غیر مجاز استفاده می کنند ، داده شده است که در صورت عدم توجه و رسیدگی ،موضوع به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.
مدیر کل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار گفت: همه کارفرمایان به این نکته توجه داشته باشند که با استخدام هر کارگر خارجی غیر مجاز یک فرصت شغلی را از هموطنان خود دریغ کرده و یک خانوار ایرانی را از کار، درآمد، رفاه، شادی و احساس عزت نفس اجتماعی محروم کرده‌اند و علاوه برآسیبهای اجتماعی ناشی از این امر مثل بیکاری، فقر، فساد و... خود را در معرض آسیب‌های فردی قرار داده‌اند.
وی افزود:‌افراد جامعه باید به این نکته توجه داشته باشند که تاکنون کارفرمایان زیادی قربانی تبعات سوء قانون شکنی شده اند.
مدیر کل اشتغال اتباع خارجی در پاسخ به استدلال های توجیهی بعضی از کارفرمایان مبنی بر عدم تمایل نیروی کار داخلی برای انجام برخی از مشاغل پست ،سخت و خطرناک گفت:بر اساس دستور العمل موضوع ماده 122 قانون کار برای اتباع خارجی جهت اشتغال در این گونه مشاغل ،پروانه کار موقت به صورت متمرکز در استان مربوطه صادر می شود.
صالحی‌مرام در توضیح برخی عوارض ناشی از استخدام نیروی کار خارجی غیر مجاز گفت:این موضوع موجب افزایش روز افزون فقر در جامعه، ایجاد روحیه کاذب رفاه زدگی، تغییر در فرهنگ کار و اشتغال کشور، کاهش استاندارد های بهداشت محیط کار ،کاهش درآمد ناخالص ملی کشور و غیر واقعی شدن رقم آن و کاهش سرمایه‌گذاری در کشور می‌شود. همچنین هر تبعه خارجی غیر قانونی در ایران سالانه از 1000 دلار یارانه های اجتماعی استفاده می کند.
وی افزود: نیروی کار خارجی اکنون در بازار کار کشور به یک عامل رقابتی برای نیروی کار داخلی تبدیل شده و علاوه بر کاهش ضریب امنیت شغلی در کشور بسیاری از فرصت های شغلی آماده را در انحصار خود درآورده است.
صالحی‌مرام با تهدید آمیز خواندن روند اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی گفت: امروز دیگر خارجی به ویژه کارگران افغانی فقط در کارهای پست،سخت،خطرناک و بدنی حضور ندارند بلکه در مشاغل بومی، سنتی،تخصصی و نیمه تخصصی مثل سراجی،کفاشی،خیاطی ،دباغی ،صنایع دستی و حتی امور بازرگانی حضور دارند که این امر خطری برای حذف مشاغل ملی به شمار می رود. حتی در بعضی شهرها به علت کثرت جمعیت تعداد زیادی از آنها بومی شده و ثروت‌های کلانی جمع کرده‌اند که از سیستم مالیاتی کشور عبور نمی‌کند.
۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۱۵
کد خبر : ۲۰,۳۷۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید