۱۲۸‬طرح اشتغالزا در استان چهارمحال و بختیاری به تصویب رسید

اعضا کارگروه ‌اشتغال و سرمایه‌گذاری استان چهارمحال و بختیاری 128 طرح زودبازده اشتغالزا را در نشست هفتگی این کارگروه دراستانداری برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت بانکی مصوب کردند.
رییس سازمان کار و آموزش فنی وحرفه‌ای استان چهارمحال وبختیاری و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گفت: برای راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزا افزون بر 42 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.
پرویز سلطانی در این کارگروه افزود:با راه‌اندازی این تعداد طرح پیش بینی می‌شود، زمینه اشتغال 382 نفر در چهارمحال و بختیاری فراهم شود.
به گفته وی از این تعداد طرح 108 از محل ایجاد بنگاه های زودبازده با اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 352 نفر مصوب شد.
سلطانی اظهار داشت: همچنین 25 طرح از تعداد 128طرح تصویب شده از محل بند " ذ"،" ج" با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 990 میلیون ریال و اشتغال 30 نفر به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.
رییس سازمان کار و آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: تاکنون یکهزار و 627 طرح اشتغالزا با اعتباری افزون بر 580 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال 4 هزارو 110 نفر درچهارمحال و بختیاری مصوب و به بانکهای عامل معرفی شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به تخصیص اعتبارات مطلوب از سوی هیات دولت برای ‌ایجاد بنگاه های اقتصادی زودبازده گفت:هر هفته باید یکصد میلیارد ریال طرح اشتغالزا در این استان تصویب شود.
رجبعلی صادقی افزود:طرحهای معرفی شده در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری چهارمحال و بختیاری باید در توسعه و ایجاد اشتغال در روستاهای استان نیز نقش مهمی بر عهده داشته باشند.
هم‌اکنون نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری 17درصد اعلام شده و با تصویب هفتگی طرحهای اشتغالزا در کار گروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این نرخ در حال کاهش یافتن است.
۱ اَمرداد ۱۳۸۵ ۰۹:۰۴
کد خبر : ۲۰,۳۷۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید