مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال گلستان خبر داد: بهره مندی 625 فارغ التحصیل دانشگاهی از طرح کارورزی

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: در سال گذشته 625 دانش آموخته دانشگاهی از طرح کارورزی استفاده کردند.
طرح کارورزی گلستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی باک گفت: به منظور افزایش اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان در حال اجراست.

وی افزود: در سال گذشته 625 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی از طرح کارورزی استفاده کردند و از ابتدای اجرای این طرح در استان نیز یک هزار و 854 دانش آموخته دانشگاهی از طریق این طرح در بنگاه های اقتصادی قرارداد بستند که 392 نفر از آنان پس از اتمام طرح در همان بنگاه اقتصادی استخدام شدند.

بی باک اذعان کرد: یکی از دغدغه های کارفرمایان برای جذب نیرو، کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار است که در این طرح و طی دوره مقدماتی کارورزی، افراد کارورز با هزینه دولت تحت پوشش بیمه حوادث و مسئولیت هستند.

وی تصریح کرد: در صورت جذب و استخدام کارورزان پس از دوره مقدماتی، واحد پذیرنده از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت دوسال معاف خواهد شد.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: دوره سه ماهه مقدماتی کارورزی، یک دوره آموزش عملی و کاربردی است و کارورزان مشمول قوانین کار و تامین اجتماعی نیستند و واحد پذیرنده آموزش های خاص مورد نیاز خود را به کارورزان ارائه می کند و فرصت مناسب برای ارزیابی و تعامل و تصمیم گیری در خصوص تامین نیروی کار مورد نیاز از میان آن ها را دارد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از این طرح فقط برای بنگاه های بخش خصوصی و تعاونی مجاز بوده و واحدهای دولتی حق استفاده از این طرح را ندارند و بنگاه های اقتصادی نیز به ازای هر دو نفر بیمه شده  مجاز به انتخاب یک نفر کارورزی هستند.

۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۵۵
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۰۴,۱۶۲
کلیدواژه ها: طرح کارورزی,گلستان, فارغ التحصیل دانشگاهی

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید