مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: نخستین مراکز جامع درمان اعتیاد کشور در این استان آماده بهره برداری شد.
مراکز جامع درمان اعتیاد بهزیستی

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز، حیدری افزود: این مراکز با ظرفیت ۵۰ نفر برای خانم ها و ۱۰۰ نفر برای آقایان آماده ارائه خدمات به معتادان شده است بطوریکه دراین مراکز بجای اقدامات  پراکنده ، درمان های کوتاه و مقطعی تلاش می شود تا درمان های سرپایی، سم زدایی اولیه ، اقامت بیمار و در مرحله پایانی توانمندسازی و اشتغال در این مراکز تجمیع شود.

وی ادامه داد: استان البرز به دلیل ویژگی های خاص خود در این زمینه مدنظر قرار گرفت. بنابراین این مراکز جامع الگوی درمان زنان و مردان دارای اعتیاد دراین استان راه اندازی می شود.

حیدری گفت: به ازای هر بیماری که تحت پوشش بهزیستی یا واجد شرایط حمایت بهزیستی باشد سالانه ۹ میلیون تومان یارانه به مراکز پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: همچنین اگر بیمار اعتیاد در این مراکز به مرحله اشتغال برسد برای هر بیمار به شرط آنکه یک سال پاکی داشته باشد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال داده می شود و در این زمینه به کارفرمایانی که بیمار معتاد را تحت حمایت قرار دهند نیز برای هر بیمار ۵۰ میلیون تومان تسهیلات به کارفرما داده می شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز اظهار کرد: مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز در هفته بهزیستی راه اندازی می شود و بهزیستی با صرف اعتبارات دولتی به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان برای تجهیز این مراکز همکاری لازم را داشته است.

لازم به ذکر است ۱۰۰ کمپ ترک اعتیاد ، ۲ مرکز سی تی ( مراکز اقامت کوتاه مدت معتادان)، مراکز کاهش آسیب و موسسات بسیاری با بهزیستی برای درمان اعتیاد در البرز همکاری دارند.


۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷
کد خبر : ۲۰۴,۷۴۰
کلیدواژه ها: اعتیاد,مراکز جامع درمان,بهزیستی,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید