واحدهای آسیب دیده از کرونا در گلستان تسهیلات دریافت می کنند

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از اعطای تسهیلات ویژه به واحدهای آسیب دیده از کرونا تا پایان خرداد ماه خبر داد.
تسهیلات کرونا گلستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، موسی بی باک در جلسه توجیهی اعطای تسهیلات حمایتی به واحدهای آسیب دیده از کرونا باحضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و بانک ها اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا شیوه نامه ارائه تسهیلات ویژه کرونا به استان ها ابلاغ شد که در آن مشمولین دریافت تسهیلات حمایتی دو دسته هستند. دسته اول شامل بنگاه هایی می شود که به دستور دولت تعطیل شده اند و دسته دوم واحدهایی هستند که به جهت ماهیت خدماتشان و حفظ سلامتی نیروی کارشان، فعالیت خود را متوقف نموده اند.

وی افزود: این تسهیلات شامل 14 رسته شغلی که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا متحمل شده و دارای لیست بیمه درقالب کارفرمایی و خویش فرمایی هستند، می شود.

بی باک به روند دریافت این تسهیلات اشاره و تصریح کرد: متقاضیان باید به سامانه کارا به آدرس الکترونیکی kara.mcls.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند. در این سامانه امکان ثبت اعتراض نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد: باتوجه به شرایط مندرج در سامانه کارا در بخش تسهیلات کرونا، مبنای اعطای تسهیلات شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا و عدم بهره مندی از بیمه بیکاری است.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان اذعان کرد: کسب و کارهای آسیب دیده تعطیل شده با دستور دولت (مانند استخر، رستوران و غیره) به ازای هر بیمه شده مبلغ 160 میلیون ریال و کسب و کارهایی که به جهت ماهیت خدمات و حفظ سلامتی نیروهایشان فعالیت خود را متوقف کرده بودند، به ازاء هر بیمه شده مبلغ 120 میلیون ریال با نرخ تسهیلات 12 درصد با بازپرداخت 2 ساله دریافت خواهند کرد.۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۰۴,۹۳۲
کلیدواژه ها: تسهیلات,حمایتی,کرونا,گلستان,سامانه کارا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید