۳ هزار خانوار لرستانی از صندوق بیمه اجتماعی روستائیان مستمری می‌گیرند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان گفت :۳ هزار و ۱۵۰ خانوار لرستانی از صندوق بیمه اجتماعی روستاییان مستمری می‌گیرند.
دریافت مستمری 3 هزار خانوار لرستانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان قدرت‌الله مرادیان، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: کسانی که در همان سال‌های نخست در این صندوق حضور داشتند امسال به بازنشستگی نائل می‌شوند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر ۷۱ هزار خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند، اضافه کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۱۱۵ خانوار مستمری بگیر این صندوق در استان لرستان هستند.

مرادیان در خصوص درصد واریزی بیمه شدگان این صندوق، اضافه کرد: حق‌ بیمه این صندوق به شکل سالانه پرداخت می‌شود به طوری‌که پنج درصد حق بیمه توسط فرد بیمه شده و ۱۰ درصد حق توسط دولت پرداخت می‌شود این در حالی است که حداقل سطوح واریزی در این صندوق ۳۳۰ تا ۸۴۰ هزار تومان و پرداخت دو برابری توسط دولت است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر لرستان با تاکید بر این‌که حقوق واریزی به بازنشستگان این صندوق متناسب با سطوح پرداختی است، خاطرنشان کرد: این صندوق بیشترین امتیاز را به جوانان داده است و حداقل سن برای عضویت در این صندوق ۱۸ سال و حداکثر سن برای عضویت ۵۰ سال تمام است، این در حالی است که افراد با ۶۵ سال سن و واریز ۱۵ سال حق بیمه می‌توانند بازنشسته شوند.

وی با ذکر این مطلب که رانندگان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت می‌توانند از مزایای این صندوق استفاده کنند، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ تاکنون ۴۰ هزار و ۹۴۲ نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر درآمدند و علی‌رغم مشکلات، استان لرستان جزء استان‌های برتر کشور است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به فعالیت‌های این صندوق در سیل استان لرستان اشاره کرد و با یادآوری این مطلب که اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر به مدت ۲۰ روز در لایروبی خانه‌های شهرستان پلدختر و معمولان مشارکت داشتند، اضافه کرد: ۲۰ هزار بسته غذای خشک، ۶ هزار پُرس غذای گرم، ۵۰ هزار بسته بهداشتی بین سیل‌زدگان توزیع شد.

وی به استقرار تیم امدادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر لرستان در شهرستان‌های سیل‌زده استان اشاره و با تاکید بر توزیع ۵ هزار لباس گرم و و ۴ هزار جفت پوتین بین سیل‌زدگان استان لرستان، تصریح کرد: در ایام سیل استان لرستان ۸۰ تن برنج و ۵۰ تن کیسه آرد بین سیل‌زدگان توزیع شد این در حالی است که یک واحد نانوایی در شهرستان معمولان استقرار یافت و نان رایگان بین سیل‌زدگان توزیع می‌کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به تهیه جهیزیه نوعروس در شهرستان‌های سیل‌زده استان لرستان اشاره کرد و با اشاره به اعطای ۵۰ میلیون ریال کارت هدیه به سیل‌زدگان استان لرستان و پرداخت هزینه درمان دو مصدوم نخاعی، افزود: در ایام سیل، ۵ کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در ایام سیل دچار خسارت شده بودند تجهیز و فعالیت خود را از سر گرفتند.


۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۷
کد خبر : ۲۰۵,۳۹۴
کلیدواژه ها: مرادیان,صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر لرستان,بازنشستگی,لرستان,مستمری,بیمه

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید