آغاز فعالیت اولین دفتر کاریابی بین‌المللی در خراسان شمالی

نخستین دفتر کاریابی بین‌المللی استان خراسان شمالی با هدف اعزام نیروی کار به کشورهای اروپایی تاسیس شد.
آغاز فعالیت کاریابی بین المللی در خراسان شمالی
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، محمد اربابی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از آغاز فعالیت نخستین دفتر کاریابی بین‌المللی در خراسان شمالی خبر داد.
اربابی هدف از تاسیس این کاریابی را اعزام نیروی کار به کشورهای اروپایی عنوان و افزود: داشتن مدرک تحصیلی دیپلم به بالا، آشنایی با زبان انگلیسی و زبان کشور هدف از جمله شرایط لازم برای این اعزام هاست و افرادی که این شرایط را داشته باشند می توانند در دفاتر کاریابی خارجی ثبت نام کنند. 
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا ویروس در جهان و نیز کاهش درخواست کارفرمایان جهت جذب و استخدام نیروی کار جدید ، در حال حاضر اعزام نیرو به خارج از کشور به تعویق افتاده و تا زمان بهبود اوضاع، ثبت نام از متقاضیان و اعزام آنان به خارج از کشور در استان صورت نمی گیرد . 
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر 9 کاریابی داخلی در استان فعال هستند که 424 نفر در سال گذشته از طریق مراکز کاریابی داخلی غیر دولتی در استان صاحب شغل شدند.
وی گفت: متقاضیان برای اطلاع از مراکز مجاز کاریابی داخلی و  بین‌المللی می توانند به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یا اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مراجعه کنند.

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |
کد خبر : ۲۰۵,۵۸۰
کلیدواژه ها: مراکز کاریابی,خراسان شمالی,کاریابی خارجی,شغل

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید