مدیرکل تعاون، کار ور فاه اجتماعی کرمانشاه: 14رسته کسب و کار با 550 زیر رسته مشمول دریافت تسهیلات کرونا هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: 14 رسته کسب و کار از جمله مراکز تولید و توزیع غذا، حمل و نقل عمومی، دفاتر خدمات مسافربری، مراکز گردشگری، مراکز فرهنگی و آموزشی ،مراکز ورزشی و واحدهای کشاورزی و مرغ گوشتی با 550 زیر رسته مشمول دریافت تسهیلات هستند.
تسهیلات ویژه کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با حضور در استودیوی خبری صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در تشریح فرآیند تسهیلات ویژه کسب و کارهای خسارت دیده از کرونا، تعداد کل واحدهای کسب و کار آسیب دیده از کرونا در استان کرمانشاه که مشمول دریافت این تسهیلات هستند را بیش از 3400 واحد برشمرد و بیان کرد: برای حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده در استان کرمانشاه دولت مبلغ 680 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است.
وی تصریح کرد: به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تأمین اجتماعی برای واحدهای کسب و کاری که مشغول فعالیت هستند، 12 میلیون تومان تسهیلات و برای هر واحد کسب و کار که بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده اند به ازای هر شاغل مبلغ 16 میلیون تومان پرداخت می شود.

وی 70 درصد تسهیلات 12 میلیونی را بابت پرداخت هزینه دستمزد و 30 درصد برای سایر هزینه های عملیاتی و تسهیلات 16 میلیونی را صرفاً 50 درصد برای پرداخت هزینه دستمزد و 50  درصد برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط قابل پرداخت دانست.

عزیزی واحدهای کسب و کاری که در سال گذشته فعال بوده و همچنان فعال هستند و شاغلین آنها از بیمه بیکاری بهره مند نشده اند و با نیروهای شاغل عقد قرارداد کار در سال 99  منعقد کرده و متعهد به حفظ آنها تا پایان سال هستند را صرفاً برای یک بار و حداکثر تا پایان خرداد مشمول دریافت تسهیلات ویژه خسارت دیده از کرونا دانست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در پایان اظهار کرد: کلیه صاحبان و واحدهای کسب و کار مشمول( کارفرمایی و خویش فرمایی)، دارای مجوز از دستگاه های و ارگان های ذیربط در صورت دریافت پیامک از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، باید نسبت به ثبت نام و تکمیل فرآیند در سامانه کارا اقدام کنند.


۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه |
کد خبر : ۲۰۵,۷۲۰
کلیدواژه ها: حسن عزیزی، مصاحبه خبری صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، تسهیلات,کرونا

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید