حمایت از اشتغال پایدار بانوان گلستانی با پرداخت 117 میلیارد تومان تسهیلات

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از پرداخت 117 میلیارد تومان تسهیلات از منابع اشتغال روستایی و عشایری به بانوان در استان خبر داد.
حمایت از اشتغال پایدار بانوان گلستانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی در حاشیه ملاقات عمومی با بانوان که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری انجام شد، اظهار کرد: از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری و به منظور ایجاد و حفظ اشتغال پایدار برای بانوان، 117 میلیارد تومان تسهیلات به 2 هزار و 696 طرح به بانوان گلستانی پرداخت شد.

وی ضمن تاکید بر توسعه اشتغال بانوان از طریق مشاغل خرد و خانگی این امر را بعنوان یک ضرورت توسعه اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد و افزود: در سال گذشته از مجموع 11 میلیارد و 549 میلیون تومان تسهیلاتی که به هزار و 128 طرح مشاغل خانگی پرداخت شد، 80 درصد آن به بانوان اختصاص پیدا کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: امروزه در زمینه اشتغال نیاز به نوآوری در طرحها وارائه ایده های جدید داریم.

در این جلسه الهه غیناقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان نیز اظهار کرد: نقش اصلی بانوان نقش مادری و همسری است ولی در صورتی که اشتغال بانوان در راستای تقویت بنیان خانواده باشد امری پسندیده است و مورد حمایت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: اجرای طرح توانمندسازی در مورد زنان سرپرست خانوار، نه تنها به اشتغال و افزایش سطح درآمد و ارتقاء آن ها به سطوح طبقاتی بالاتر اجتماعی اقتصادی جامعه منجر می شود، بلکه به کمک آموزش شغلی از وابستگی آن ها به سازمان های حمایتی کاسته شده و به لحاظ اقتصادی اجتماعی خود را همچون سایر افراد جامعه می بیند.

در این جلسه ضمن بررسی درخواست های بانوان در زمینه اشتغال، راهکارهای لازم ارائه شد و هماهنگی های لازم با سازمانهای مرتبط برای رفع موانع و مشکلات آنان صورت گرفت.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان |
کد خبر : ۲۰۵,۸۷۰
کلیدواژه ها: تسهیلات,اشتغال پایدار,بانوان,گلستان,اشتغال روستایی بانوان

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید