در کارگاه آموزشی کاربرد شبکه های اجتماعی در البرز مطرح شد: روابط عمومی از دوران سنتی به سوی الکترونیکی شدن در حال گذر است

کارگاه آموزش کاربرد شبکه های اجتماعی در روابط عمومی از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای مدیران روابط عمومی عضو شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه این وزارتخانه در اداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی استان البرز برگزار و بر ضرورت گذر از روشهای سنتی به سوی مدرنیته شدن فعالیت های روابط عمومی تاکید شد.
کارگاه آموزشی کاربرد شبکه های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز، در ایتدای این جلسه علی بزم آمون دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های تابعه در مرکز روابط عمومی وزرات تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص اهدف برگزاری این نشست آموزشی و اهمیت استفاده از ظرفیت شبکه های مجازی در اطلاع رسانی اقدامات و دستاوردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به جهان پرشتاب امروز ، روابط عمومی نیز از این تحول بی نصیب نخواهد ماند زیرا ما از دوران سنتی به سمت الکترونیکی شدن در روابط عمومی در حال گذر هستیم .

وی با اشاره به ضرورت استفاده از فناوری های نوین در عرصه اطلاع رسانی در جهان و نیز در علم روابط عمومی گفت: در عصر فناوری های دیجیتالی اگر روابط عمومی‌ها همه ابزارهای نوین ارتباطی و الکترونیکی را در اختیار داشته باشند ولی مهارت و راهبرد استفاده مناسب در زمان، مکان و شناخت مخاطب را نداشته باشند و همچنان به تفکر سنتی پایبند باشند، هیچ‌گاه به یک روابط عمومی سایبری و دیجیتالی تبدیل نمی‌شوند.

وی افزود: ابزارهای نوین اطلاع رسانی امری است که شیوه های سنتی انتقال اخبار و اطلاعات توان مقابله با آن را ندارند، در واقع سرعت انتقال اخبار و اطلاعات در دنیای امروز به حدی بالا است که عمر یک خبر را بسیار کوتاه کرده و هر اتفاقی در هر نقطه از جهان به سرعت و در مدت چند دقیقه به کل دنیا مخابره می شود. آنچه که بدیهی است این است که سازمان باید براساس قانون شفاف سازی اطلاعات، اطلاعات موردنیاز مخاطبان را در اختیار آنان قرار دهد و در این راستا فضای مجازی می تواند راه گشای اطلاع رسانی شفاف و سریع باشد.

وی در بخش دیگری از این کارگاه آموزشی به تشریح سیاستهای مرکز روابط عمومی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص استفاده از بسترهای الکترونیکی و مجازی پرداخت.

در ادامه این جلسه همچنین مدیران روابط عمومی های دستگاه های تابعه این وزارتخانه در البرز به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مزایا و معایب و محدودیت های فضای مجازی در عصر امروز و اهمیت و نقش این ظرفیت  نوین برای سرعت اطلاع رسانی و پاسخگویی به جامعه هدف پرداختند.

همچنین در این جلسه در خصوص استفاده از فضای مجازی در فعالیت ها اطلاع رسانی و خبری دستگاه های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی مواردی بیان و نکات آموزشی و تخصصی خبری در خصوص استفاده از  شبکه اجتماعی مجازی از سوی مدرس مدعو بیان و ارائه شد.۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۱
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۰۵,۹۰۸
کلیدواژه ها: شبکه های اجتماعی,دستگاه های تابعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی,اطلاع رسانی نوین,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید