مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی خبر داد: مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در کشور ایجاد می شود

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد امسال در استان های کشور راه اندازی خواهند شد.
مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، فرید براتی سده روز سه شنبه در دیدار با مدیران مراکز اقامتی ترک اعتیاد ایلام افزود: ایجاد و تاسیس این مراکز در تمامی استان های کشور امسال در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

وی مهمترین کار این مراکز را سم زدایی، بازتوانی و اشتغال مصرف کنندگان عنوان کرد و ادامه داد: مصرف کنندگان مواد مخدر بر خلاف سایر مراکز اقامتی ترک اعتیاد به مدت یکسال در مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد نگهداری خواهند شد.

هدایت برنامه های پیشگیری از اعتیاد به سمت مجازی

مدیر کل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: شیوه اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد باید اصلاح و به سمت فضای مجازی هدایت شوند.

وی گفت: در این زمینه تجدید نظر صورت گرفته و در حال برنامه ریزی برای استفاده از شیوه های تبلیغ مجازی برای پیشگیری از شیوع مصرف مواد مخدر هستیم.

براتی سده ابراز امیدواری کرد: با بکارگیری و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این زمینه راهکارهای تازه ای برای پیشگیری و ریشه کنی اعتیاد اندیشیده شود.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور به منظور بررسی ایجاد مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد، شرکت در شورای مواد مخدر استان، نشست با کارشناسان دفتر اعتیاد ادارات بهزیستی شهرستان ها و نشست با مدیران مراکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد به ایلام سفر کرده است.


۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵
کد خبر : ۲۰۵,۹۷۴
کلیدواژه ها: مراکز جامع درمان,بازتوانی,بهزیستی,براتی,اعتیاد

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید