بررسی میدانی وضعیت ایمنی کارگاه معدنی در استان مازندران با هدف کاهش حوادث ناشی از کار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران به همراه معاونین توسعه منابع انسانی، روابط کار و توسعه کارآفرینی و اشتغال و روسای ستادی ادارات بازرسی کار، روابط کار، ارزیابی عملکرد، امور اداری، حراست و روابط عمومی با حضور در شهرستان آمل، موارد تخصصی زیر مجموعه این اداره کل را با هدف تحقق جهش تولید و ارائه خدمات مطلوب به مردم این شهرستان و جامعه هدف مورد بررسی قرار دادند.
بررسی میدانی وضعیت ایمنی یک کارگاه معدنی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در حاشیه این سفر یکروزه به حوزه شهرستان آمل طی سخنانی اظهار کرد: هدف از این بازدید ها ارائه خدمات مناسب به مردم  استان و شرکای اجتماعی است  که امیدواریم موجب افزایش بیش از پیش رضایت مردمی و شرکای اجتماعی این اداره کل در سطح استان شود.

وی افزود: مواردی از قبیل برگزاری کمیته های چندگانه تحول اداری، سلامت اداری، صیانت از حقوق شهروندی، ارزیابی عملکرد، مهندسی نیروی انسانی، نشست صمیمی و تعاملی با همکاران و همچنین وضعیت حوزه های تخصصی روابط کار، بازرسی کار، بیمه بیکاری، تعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال و... مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

گفتنی است در ادامه این سفر یکروزه در شهرستان آمل، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، حسن فلاحی معاون روابط کار، سمانه نوری رییس اداره بازرسی کار، چلابی رییس اداره آمل و هیئت همراه با حضور در معدن شن و ماسه آینه بندان در جاده هراز، به بررسی وضعیت ایمنی این کارگاه پرداختند و تذکرات و الزامات ایمنی را با هدف صیانت از نیروی کار و کاهش حوادث ناشی از کار به اطلاع کارفرما رسانده تا جهت رفع نواقص در سریع ترین زمان اقدام شود .

شایان ذکر است بازدید و حمایت از شرکت وانا هستی البرز( تولید کننده انواع آبمیوه و فرآورده های وابسته به آلوئه ورا) در بخش لاریجان و روستای وانا به عنوان واحد اشتغال روستایی از برنامه های دیگر این اداره کل بود که ضمن بازدید از خطوط تولید،  اصغری مدیر کل و عبدی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال این اداره کل به ارائه مشاوره و حمایت های لازم جهت حمایت از اشتغال روستایی و تحقق جهش تولید پرداختند و مقرر گردید این حمایت ها تا حصول نتیجه ادامه داشته باشد.

جلسه کمیته سرمایه انسانی، سلامت اداری، صیانت از حقوق شهروندی نیز از برنامه های مهم این روز بود که توسط ابراهیمیان معاون توسعه منابع انسانی، کیان سلیمی رییس اداره امور اداری، مسلم غلامی رییس اداره ارزیابی عملکرد و بازرس سلامت اداری، سعادت باقرزاده رییس اداره حراست و با حضور مدیر کل و رییس و معاون اداره شهرستان اقدام شد که نشست تعاملی همکاران اداره شهرستان با معاونین و مدیر کل، بررسی وضعیت نیروی انسانی شاغل در پست های سازمانی و میزان فعالیت آنها، بررسی کمبودهای اداری، اجرای مصوبات صیانت از حقوق شهروندی و سلامت اداری و... از اقدامات مهمی بود که در این جلسه مورد پیگیری قرار گرفت.
بررسی گزارش بازدیدهای ادواری بازرسان کار، پرونده های هیئت های تشخیص و حل اختلاف، وضعیت بیمه بیکاری شهرستان و ارائه مشاوره های لازم به مردم از دیگر برنامه های این روز  بود که توسط حسن فلاحی معاون روابط کار، سمانه نوری رییس اداره بازرسی کار، مهدی عابدی رییس اداره روابط کار، ایرج شکوهی رییس اداره بیمه بیکاری اداره کل در محل اداره شهرستان انجام شد.۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۰
کد خبر : ۲۰۵,۹۹۲
کلیدواژه ها: ایمنی, اشتغال روستایی,سلامت اداری,روابط کار

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید