تعیین 1252 میلیارد تومان تسهیلات ویژه کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا در استان البرز

حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون ،کارورفاه اجتماعی استان البرز از تعیین 1252 میلیارد تومان برای تسهیلات ویژه کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا برای استان البرز خبرداد.
تسهیلات ویژه کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز، حسین فلاح نژاد در خصوص نحوه اخذ تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا اظهار کرد:در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  امکان ثبت نام کارفرمایان مشمول این حمایت را در سامانه کارا به آدرس اینترنتی https://kara.mcls.gov.ir را فراهم نموده است که همچنان ثبت نام در این سامانه برای متقاضیان دارای شرایط در استان ادامه دارد.

وی با تشریح فرایند پرداخت این تسهیلات به صاحبان واحدهای کسب وکار خصوصی وتعاونی مشمول طرح بصورت کارفرمایی و خویش فرمایی توضیحاتی ارائه و گفت: آن دسته از بنگاه‌هایی که در رسته های 14 گانه مصوب با 550 زیررسته اعلامی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته اند و دارای کد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی هستند و مبادرت به حفظ اشتغال موجود نموده اند مشمول این تسهیلات هستند .

فلاح نژاد ادامه داد : آن دسته از بنگاه‌هایی که پیامک از سوی وزارت کار دریافت و در سامانه کارا ثبت کرده و مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند و پرونده‌های آن‌ها به بانک‌های عامل ارسال شده است، می‌توانند به بانک‌هایی که در سامانه معرفی کرده مراجعه و روند دریافت تسهیلات خود را تکمیل نمایند.

وی در خصوص میزان مبلغ تسهیلات به گروههای هدف این طرح اعلام کرد: بر اساس شیوه نامه اعلامی وزارت متبوع سه نوع تسهیلات 6 میلیونی، 12 میلیونی و 16 میلیون تومانی فراهم شده است که میزان تسهیلات به ازای هر فرد کارکن برای بنگاه‌های شدیداً آسیب‌دیده 12 میلیون تومان است و بنگاه‌هایی که بالاجبار تعطیل شدند به ازای هر کارکن 16 میلیون تومان می‌گیرند و رانندگان مسافری (درون‌شهری و برون‌شهری) خویش‌فرما نیز مشمول وام 6 میلیون تومانی شده‌اند که کلیه این تسهیلات با نرخ سود 12 درصد و طول دوره بازپرداخت با احتساب زمان تنفس 24 ماه تعیین شده است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان البرز در خصوص شرایط و ضوابط پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب وکار بر اساس شیوه نامه اعلامی خاطرنشان کرد: واحدهای مشمول باید لیست بیمه شاغلین مربوط به اسفند ماه 98 را به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند ودر پرداخت تسهیلات اولویت با واحدهایی است که لیست شاغلین مربوط به فروردین 99 را تا پایان اردیبهشت 99 به سازمان تامین اجتماعی ارائه کرده باشند .

وی یاد آور شد: در صورتی که شاغل واحدهای مشمول از مقرری بیمه بیکاری در ماههای فروردین ،اردیبهشت  وخرداد 99 استفاده نمایند مشمول دریافت این تسهیلات نخواهند شد و لازم بذکر است که ثبت نام در سامانه کارا صرفا هیچ گونه حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند.

فلاح نژاد در خصوص وثایق و تضامین قابل اخذ از واحد کسب و کار بر اساس شیوه نامه ابلاغی خاطرنشان کرد: در این طرح تلاش شده است که ضمانت ها سهولت یابد بصورتی که برای وام زیر 16 میلیون تومان فقط سفته یا چک متقاضی، بین 16 تا48 میلیون سفته یا چک با یک ضامن، تا 160 میلیون سفته یا چک با دو ضامن، 160 تا200 میلیون سفته یا چک با سه ضامن و بالای 200 میلیون با ارائه تضمین صادره از سوی صندوقهای ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک ارائه وثایق متعارف اخذ می شود.

وی با اعلام میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای استان البرز گفت: مبلغ 1252 میلیارد تومان برای تسهیلات ویژه کسب وکارهای آسیب دیده از کرونا  سهم استان البرز تعیین شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از متقاضیان این تسهیلات در استان خواست به دقت نسبت به مطالعه و بررسی شرایط و ضوابط اعلامی در سامانه اقدام کرده تا بدون ابهام و با داشتن آگاهی نسبت به دریافت این وام اقدام نمایند.

شایان ذکر است خدمات سامانه کارا برای متقاضیان بصورت رایگان است.


۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹
روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز |
کد خبر : ۲۰۶,۴۲۲
کلیدواژه ها: تسهیلات,کسب وکارهای آسیب دیده,کرونا,استان البرز

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید