۶ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات آسیب کرونا به استان مرکزی ابلاغ شد

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: پرداخت ۶ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات آسیب کرونا به این استان ابلاغ شده که پس از بررسی صلاحیت متقاضیان در سیر معرفی به بانک قرار می‌گیرد.
تسهیلات کرونایی

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، نگین براتی در نشست شورای اشتغال استان مرکزی در اراک افزود: این تسهیلات به ۱۴ رسته مشخص شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تعلق می‌گیرد که در استان مرکزی از طریق ۱۵ بانک دولتی و خصوصی، ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، پاسارگاد، انصار، اقتصاد نوین، سینا، آینده، شهر، کوثر و ملل پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: ۲۱ هزار و ۳۷ واحد صنفی آسیب دیده از کرونا تاکنون در استان مرکزی مشمول دریافت این تسهیلات شناخته شده‌اند و اسامی آنها به استان ابلاغ شده و باید دستگاه‌های اجرایی مربوطه در سه روز کاری صحت و وضعیت این افراد را بررسی و برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی کنند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: از مجموع مشمولان ابلاغی تسهیلات آسیب کرونا در این استان، هشت هزار و ۶۰۱ نفر مربوط به شهرستان اراک، ۴۳۶ نفر در آشتیان، ۴۰۴ نفر در تفرش، ۲ هزار و ۵۵۳ نفر در خمین، ۲۴۳ نفر در خنداب، ۴۸۰ نفر در دلیجان، یک‌هزار و ۳۰ نفر در زرندیه، چهار هزار و ۸۱۴ نفر در ساوه، یک‌هزار و ۵۱۴ نفر در شازند، ۳۴۵ نفر در کمیجان و ۶۱۷ نفر در محلات است.

براتی اظهار کرد: از مجموع تسهیلات دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی در بحث آسیب کرونا، ۱۷ هزار و ۹۵۴ مورد مربوط به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، یک‌هزار و ۷۲۶ مورد مربوط به صنعت، معدن و تجارت، ۱۹۰ مورد مربوط به بهزیستی، ۱۷۷ مورد مربوط بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی، ۶۸۸ مورد آموزش و پرورش، ۳۳ مورد مربوط به ورزش و جوانان، ۵۲ مورد مربوط به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۴۸ مورد مربوط به دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۱۴۷ مورد مربوط به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ۲۲ مورد مربوط به آموزش فنی و حرفه‌ای است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: به طور قطع آمار خسارت دیدگان ناشی از کرونا در این استان بیش از ۲۱ هزار و ۳۷ واحدی است که ابلاغ شده و باید بررسی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

«سعید فرخی» افزود: بحث تزریق تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا برای حفظ اشتغال است و این مهم باید با سرعت ویژه انجام شود تا مشاغل ایجاد شده از دست نرود.

وی بیان کرد: شرایطی که در دستورالعمل ملی پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان کرونا لحاظ شده سخت است و باید در این راستا دستگاه‌های اجرایی انتقادات و پیشنهادات خود را تا ۲ روز آینده به استانداری اعلام تا از طریق مراجع مربوطه پیگیری شود.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷
روابط عمومی تعاون،کارو رفاه اجتماعی استان مرکزی |
کد خبر : ۲۰۶,۶۹۴
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونایی,استان مرکزی, اشتغال

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید